وزیر ورزش و جوانان مطرح کرد:

فعالیت پنچ هزار سازمان مردم نهاد در کشور

1402/03/18 - 15:34 - کد خبر: 93981
سید حمید سجادی

نصر: وزیر ورزش و جوانان گفت: در ابتدای کار وزارتخانه که ۳۵۰۰ سمن داشتیم، در حال حاضر و در کمترین زمان ممکن مسئول این تعداد به  پنج هزار سمن افزایش پیدا کرده است.

به گزارش نصر، حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان و نماینده ویژه رئیس جمهور در سفر به شهرستان هریس در جلسه ای با مسئولان این شهرستان گفت: توفیقی برای خدمت رسانی فراهم شده است که امیدواریم در طول خدمت مفید واقع شویم و نزد خداوند و خلق خدا رو سفید باشیم و از تمام فرصت ها بهره مند شویم و سهمی در ابادنی کشور داشته باشیم.
وی در ادامه افزود: روحیه مبارزه با فساد، ظلم ستیزی، عدالت و برابری رویکرد دولت بوده و در همین زمینه تلاش می کنیم مردم به آسایش برسند که با همکاری عمومی می توانیم تورم را مهار و امید آفرینی کنیم.
وزیر ورزش و جوانان در خصوص فعالیت های این وزارت در حوزه جوانان خاطر نشان کرد: گزارش هایی در خصوص برنامه های مربوط جوانان آماده شده و به زودی به آگاهی عموم خواهیم رساند. وزارت ورزش و جوانان از همان روز رای گیری در مجلس کار خود را شروع کرد و در ابتدای کار وزارتخانه که ۳۵۰۰ سمن داشتیم، در حال حاضر و در کمترین زمان ممکن مسئول این تعداد به  پنج هزار سمن افزایش پیدا کرده است.
وی در ادامه افزود: آذربایجان شرقی 6 سال است که در حوزه جوانان رتبه برتر کشور را به دست می آورد و در کل ۳۰۰ سمن در این استان فعالیت می کنند. همچنین آذربایجان شرقی مدال آور المپیکی دارد و برخی شهرهای این استان قطب ورزش کشور شدند.
تور دوچرخه سواری ایران- آذربایجان نیز شهرت جهانی دارد و در فوتبال هم ماشین سازی که نیم قرن فعال بوده و تراکتور سازی جزء تیم های قدیمی کشور است که نگه داشتن چنین رشته های ورزشی کار بسیار مهمی است.
 سجادی همچنین در خصوص حوزه اشتغال تصریح کرد: احیای برخی از ورزش ها می تواند اشتغال آفرین باشد که ریاست جمهوری به ان تاکید ویژه دارند و هر استاندار نیز وظیفه دارد به موضوع اشتغال اهمیت دهد. همچنین ۱۲۰ هزار سرباز وظیفه را در گذشته مهارت آموزی کرده بودیم که این تعداد در یک سال اخیر به ۲۰۰ هزار نفر رسید.
وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: ۲۸ هزار مکان ورزشی در کشور داریم که تعداد ۸ هزار از این اماکن دولتی است و افراد مَشغول در آن شاغل محسوب می شوند. اگر جوانان مهارت ورزشی یاد بگیرند می توانند در خود ورزش شاغل شوند.
۲۳۵ رشته ورزشی در کشور داریم که به این تعداد قانع نیستیم و باید خود را به تعداد های استاندارد دنیا برسانیم و هر ورزشی که در دنیا دنبال می شود را به کشور بیاوریم.
البته در گذشته بانوان زیر ۳۰ رشته فعالیت داشتند اما خوشبختانه این تعداد به بیش از ۵۰ رشته ورزشی رسیده است.
انتهای پیام/

پژوهشیار