فرهنگی در گفتگو با «نصر» تاکید کرد؛

دولت پروژه اتصال ایستگاه خاوران به ایستگاه اصلی راه آهن تبریز را در اولویت قرار دهد

1402/03/03 - 14:12 - کد خبر: 93004
محمدحسین فرهنگی

نصر: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه خط آهن میانه-تبریز هم اکنون ناقص است و دولت باید برای تکمیل آن تا ایستگاه اصلی راه آهن تبریز طرح مناسب و ردیف اعتباری کافی در نظر بگیرد.

به گزارش نصر، محمدحسین فرهنگی با اشاره تکمیل پروژه خط ریلی میانه به تبریز تا ایستگاه خاوران در شرق کلانشهر تبریز، افزود: ما موافق بهره برداری پروژه خط ریلی میانه-تبریز تا ایستگاه خاوران هستیم، اما این پروژه جهت نیل به مقصود اصلی خود باید تا ایستگاه اصلی راه آهن تبریز امتداد پیدا کند.
وی به طرح های مختلف اجرای قطعه ایستگاه خاوران تا ایستگاه راه آهن تبریز اشاره کرد و اظهار کرد: هر چند اجرای این بخش از پروژه پیچیدگی های خاصی هم دارد، اما دولت باید تکمیل این پروژه در اولویت خود قرار دهد.
فرهنگی خاطرنشان کرد: معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در زمینه پروژه های ریلی تخصص خوبی دارد و امیدواریم این ویژگی ایشان موجب تسریع تکمیل خط آهن میانه-تبریز به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های ترانزیت ریلی کشور شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به وزارت راه تاکید کرده ایم که تکمیل پروژه خط آهن میانه-تبریز را در اولویت قرار دهد، گفت: البته که پروژه خط آهن میانه-تبریز هم اکنون ناقص است و دولت باید برای تکمیل آن تا ایستگاه اصلی راه آهن تبریز طرح مناسب و ردیف اعتباری کافی در نظر بگیرد.
فرهنگی تاکید کرد: تکمیل خط آهن میانه به تبریز و تا بازرگان موجب بهره مندی بیشتر کشور از مزایای صنعت ترانزیت خواهد شد و امیدوارم رئیس جمهور محترم در سفر آتی به استان دستورات لازم برای اجرای این پروژه مهم را صادر کند.
انتهای پیام/

پژوهشیار