مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل؛

مسیر اردبیل-سرچم تا اطلاع ثانویه مسدود است

1402/02/31 - 09:30 - کد خبر: 92803
سیل

نصر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: راهداران در حال احداث کنارگذر جایگزین در محدوده پل تخریب شده در کیلومتر ۵۵ اردبیل - سرچم هستند و احداث این مسیر و برقراری تردد در آن دست کم هفت تا ۱۰ روز زمان لازم دارد.

به گزارش نصر، وثوقی اظهار کرد: بر اثر بارش شدید و وقوع سیل یک دهنه پل طاقی سه دهه به طول هشت متر در کیلومتر ۵۵ اردبیل به سمت سرچم در محدوده روستای گزور چای به طور کامل تخریب شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر این مسیر به طور کامل مسدود است و امکان تردد این مسیر وجود ندارد، افزود: راهداران در حال احداث کنارگذر فرعی از این مسیر هستند و احداث این کنار گذر دست کم هفت تا ۱۰ روز زمان خواهد برد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اضافه کرد: شهروندان و رانندگان عبوری از این مسیر به سمت مرکز کشور و استان‌های دیگر می‌توانند از دو مسیر اردبیل-آستارا و اردبیل بستان آباد تردد کنند.
وی در خصوص برآورد ریالی حجم خسارت‌های وارده به ابنیه فنی در این مسیر اظهار کرد: امروز برای اجرای پل جدید مشاور انتخاب می‌شود و عملیات تخریب کامل سازه پل آغاز خواهد شد.
وثوقی همچنین در خصوص تخریب ابنیه فنی در سایر محور‌های ارتباطی استان اردبیل هم گف: طی روز گذشته اغلب راه‌های استان شاهد بارش شدید و سیل بود و محور فرعی کنگرلو –قوشا در شهرستان مشگین شهر هم تخریب شده است و راهداران در تلاش هستند طی امروز و فردا مسیر جایگزین احداث کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در سایر مسیر‌های ارتباطی استان مشکل تردد وجود ندارد و تردد در همه راه‌های استان جریان دارد.
وثوقی اظهار کرد: در سال جاری در چندین نوبت شاهد وقوع سیل در راه‌های ارتباطی مناطق مختل استان بودیم که در هر نوبت بلافاصله فرم‌های مربوط به مدیریت بحران برآورد و به استانداری و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور ارسال شده است.
مسیر اردبیل - سرچم اصلی‌ترین مسیر ارتباطی استان اردبیل به سمت مرکز کشور است.
انتهای پیام/

پژوهشیار