خبر/

سود 3 میلیارد دلاری هواپیمایی امارات / 6 ماه حقوق، پاداش کارکنان

1402/02/23 - 14:58 - کد خبر: 92344
هواپیمایی امارات

نصر: هواپیمایی امارات سه میلیارد دلار در سال گذشته سود کرد. این شرکت به این مناسبت به همه کارکنانش، معادل 6 ماه حقوق، پاداش می دهد.

به گزارش نصر، شرکت "طیران الامارات"  گزارش سال مالی گذشته خود  2022/2023 (منتهی به مارس / اسفند گذشته) را منتشر کرد که نشان می دهد شرکت در سال مالی گذشته 3 میلیارد دلار سود کسب کرده است.
این بالاترین سود در تاریخ این شرکت به شمار می آید. این در حالی است که شرکت امارات در سال قبل از آن به دلیل کرونا و سقوط تقاضا برای سفر، دچار 1.1 میلیارد دلار ضرر شد.
در واکنش به اعلام سود 3 میلیارد دلاری هواپیمایی امارات، شیخ "محمد بن راشد" نخست وزیر امارات و حاکم دبی گفت هواپیمایی امارات، بیانگر روح دبی است.


او با اشاره به عبور هواپیمایی امارات از بحران کرونا توییت کرد: هواپیمایی امارات، بیانگر روح دبی است... بحران ها تنها قدرت ما را افزایش می دهند... گذر سال ها تنها باعث می شود پافشاری مان برای کسب عناوین جهانی بیشتر شود.
 شیخ محمد بن راشد نخست وزیر امارات و حاکم دبی همچنین گفت امارات به دنبال رسیدن به آمار جذب 40 میلیون گردشگر در 7 سال آینده است.

6 ماه پاداش
شرکت امارات گفته است در ماه آینده، حقوق 24 هفته (6 ماه) را به عنوان پاداش به همه کارکنان خود پرداخت خواهد کرد. شرکت بیش از 102 هزار نفر، نیرو دارد.
تعداد کارکنان شرکت هواپیمایی امارات در سال گذشته با افزایش 20 درصدی به 102 هزار و 379 نفر از شهروندان 160 کشور جهان رسید.
هواپیمایی امارات یکی از بزرگترین شرکت های هواپیمایی جهان است.
هواپیمایی امارات گفته است به دلیل کسب سود 3 میلیارد دلاری در سال گذشته، به کارکنان خود معادل حقوق 6 ماه پاداش می دهد. هواپیمایی امارات بیش از 102 هزار نیرو دارد.


جزئیات 
براساس گزارش سال مالی "طیران الامارات"، این هواپیمایی به 150 شهر جهان پرواز دارد. تعداد هواپیماهای این شرکت هم به 260 فروند رسیده است. 
شرکت در سال گذشته 43.6 میلیون مسافر را جابجا کرد که نشان دهنده 123 درصد افزایش سالانه است. تعداد صندلی های پروازی شرکت هم به میزان 78 درصد افزایش یافته است. حجم اشغال صندلی های پروازی شرکت 79 درصد اعلام شد.

فرودگاه دبی، مرکز هواپیمایی امارات است


هواپیمایی امارات هم اکنون 85 فروند هواپیمای ایرباس  "380A" در وضعیت فعال پروازی دارد. قرار است این عدد در تابستان به 90 فروند و در پایان سال مالی جاری (منتهی در مارس / اسفند آینده) به 95 فروند برسد.
  "380A"  بزرگترین هواپیمای مسافری جهان است.  امارات بزرگترین ناوگان از این نوع هواپیما را دارد.
 
تاسیس صندوق 200 میلیون دلاری توسعه پایدار
همزمان شرکت امارات اعلام کرد برای کاهش تاثیرات سوخت فسیلی در فعالیت های هواپیمایی تجاری صندوق توسعه پایدار تاسیس می کند.
هواپیمایی امارات گفته است  مبلغ 200 میلیون دلار به این صندوق اختصاص خواهد داد.
این پول در سه سال هزینه خواهد شد.
هدف از این اقدام، حمایت از کاهش آلودگی های زیست محیطی سوخت های فسیلی است.


بازدید شیخ محمد نخست وزیر امارات و حاکم دبی از یک هواپیمای شرکت امارات

هواپیمایی امارات

هواپیمایی امارات متعلق به دولت دبی است. امارات از یک دولت فدرال (ملی - سراسری) مستقر در ابوظبی و همزمان 7 دولت منطقه ای / امارت برخوردار است. دولت دبی یکی از این هفت دولت است که اداره شهر و منطقه / امارت دبی را برعهده دارد. هر منطقه یا امارت دارای  حاکم، نخست وزیر و هیات وزیران ویژه خود است. به طور سنتی در امارات، حاکم منطقه / امارت ابوظبی، رئیس دولت امارات و حاکم منطقه دبی هم نخست وزیر کشور می شود.

 
فرودگاه دبی مرکز اصلی هواپیمایی امارات و محل توقف و ترانزیت پروازهای شرکت است. مسافرانی که مقصد آنها دبی نیست؛ بعد از ورود و توقف به فرودگاه این شهر، با استفاده از پرواز دوم، به مقصد مورد نظر خود می رسند.
هواپیمایی امارات علاوه بر جابجایی مسافران در مقاصد منطقه ای، جابجایی مسافران بین شرق و غرب جهان را در اولویت خود قرار داده است.
هواپیمایی امارات در کنار هواپیمایی قطر و ترکیش ایر (ترکیه)، سه هواپیمایی بزرگ منطقه هستند که در رتبه بندی های جهانی موقعیت بالایی دارند. 

هواپیمایی امارات و درخواست خرید 165 فروند هواپیما
قبل از این شرکت هواپیمایی امارات اعلام کرده بود در حال حاضر درخواست خرید 165 فروند هواپیما را ارائه کرده و دریافت آنها را پیگیری می کند. به گفته مدیران شرکت، امارات به زودی برای خرید هواپیماهای بیشتری درخواست خواهد داد.
قبل از این شرکت هواپیماسازی امریکایی بوئینگ گفته بود افزایش تقاضای جهانی برای خرید هواپیماهای جدید تا سال 2031 ادامه خواهد داشت.
بوئینگ پیش بینی کرده بین سال های 2022 تا 2031، شرکت های سازنده هواپیما در جهان، حدود 19 هزار و 575 هواپیمای مسافری و باری تحویل دهند. 
شرکت هواپیماسازی اروپایی ایرباس هم پیش بینی می کند نیاز به هواپیمای نوساز در 20 سال آینده ادامه یابد. ایرباس پیش بینی کرده تا سال 2041، 39 هزار و 490 فروند هواپیمای نوساز در جهان فروش رود.
انتهای پیام/

پژوهشیار