آیت‌الله شبستری؛

به نحوه اجرای سهمیه‌بندی بنزین انتقاد داریم / مردم نگران ‌گرانی‌های چندبرابری شده‌اند

1398/09/18 - 13:35 - کد خبر: 9008
آیت الله شبستری

نصر: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اجرای سهمیه‌بندی بنزین گفت: دولت می‌توانست با شیوه درستی اجرای این طرح را مدیریت کند تا دستاویزی برای دشمنان و اشرار ایجاد نکند و موجبات دل‌نگرانی مردم فراهم نشود.

به گزارش نصر به نقل از تسنیم، آیت‌الله محسن مجتهد‌شبستری در گفت‌وگویی در مورد آخرین وضعیت بررسی لوایح چهارگانه در مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت:‌ بررسی FATF و پالرمو و... از دستور کار مجمع خارج نشده و در کمیسیون‌ها در دست بررسی است، اما هنوز برای تصمیم‌گیری به صحن مجمع نیامده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با تأکید بر اینکه در اغتشاشات اخیر ‌آتش‌سوزی، ‌تلفات و...‌ حوادث اسفبار‌ی بود که از نظر همه مردم آگاه ‌محکوم است، تصریح کرد: دولت می‌توانست با شیوه درستی اجرای این طرح را مدیریت کند تا دستاویزی برای دشمنان و اشرار ایجاد نکند و موجبات دل‌نگرانی مردم فراهم نشود.

وی با بیان اینکه "اصل قضیه که گرانی بنزین است، صحبت کارشناسی در این زمینه نمی‌کنیم چرا که به‌قول مقام معظم رهبری، این طرح حاصل یک کار کارشناسی برای اقتصاد کشور و مصوبه سران قوا بوده است"، افزود: انتقاد ما بر نحوه اجرای آن است که بهتر بود دولت قبلاً قضیه را با مردم در میان می‌گذاشت و از تجربیات گذشته هم استفاده می‌کرد.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری اجرای تدریجی گرانی بنزین را منطقی‌تر از گرانی سه‌برابری دانست و ابراز داشت: اکنون مهم‌تر از هر بحثی، کنترل قیمت‌ها‌ست اما با وجود اینکه اعلام می‌کنند که کنترل می‌کنیم ولی عملاً برخی اقلام گران شده است.

آیت‌الله شبستری با بیان اینکه باید اصلاح قیمت بنزین جوری اجرا می‌شد که گرانی سایر کالاها کاملاً کنترل شود، اضافه کرد: دولت باید به قول خود مبنی بر کنترل قیمت کالاها عمل کند تا دغدغه مردم کاهش یابد.

وی نگران مردم را از گرانی کالاها مزید بر گرانی‌های گذشته عنوان کرد و ادامه داد: اصل اغتشاشات محکوم است چراکه کار مردم عادی نیست و کار اشرار است. اکثریت مردم آگاهند و در روزهای اخیر هم در شهرهای مختلف، ضمن اعلام انزجار و برائت از اشرار، با آرمان‌های انقلاب هم تجدید بیعت کردند.

‌عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام رویکرد مجمع در مورد مشکلات اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و گفت: در جلسه آینده برخی مسائل اقتصادی کشور ممکن است در دستور جلسه قرار گیرد، مطالبی در مجمع مطرح خواهد شد و اعضای مجمع هم نظرات خود را اعلام خواهند کرد.

انتهای پیام/

پژوهشیار