معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول گروه صنعتی ایران‌خودرو؛

تولید پژو پارس در ایران‌خودرو ادامه‌ دارد

1402/01/10 - 15:28 - کد خبر: 89617
پژو پارس

نصر: معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول گروه صنعتی ایران‌خودرو ضمن تاکید بر ادامه تولید خودرو پارس اعلام کرد: دو محصول پارس و آریسان۲ موفق شدند آزمون ایمنی عابر پیاده را با موفقیت پشت سر بگذارند.

به گزارش نصر، محسن رضایی منش محصول پژو پارس را محصولی راهبردی برای ایران‌خودرو و مورد توجه و علاقه‌مندی مشتریان و بازار دانست و گفت: این خودرو که در سبد محصولات ایران‌خودرو در سایت‌های فارس، خزر، کرمانشاه و خراسان با ظرفیت روزانه بیش از 600 دستگاه تولید می‌شود با بررسی‌های مهندسی و محاسبات CAE و ایجاد تغییرات لازم، آزمون‌های مرتبط ایمنی عابر پیاده را در مرکز آزمون بین‌المللی با موفقیت پشت سر گذاشت تا همچنان جایگاه خود را برای سال‌‌های آینده در سبد محصولات ایران‌خودرو حفظ کند.
به گفته وی،  آریسان2 نیز که محصول جدید ایران‌خودرو است و در نیمه دوم سال 1401 به تولید انبوه رسیده، با تغییرات مهندسی توانست استاندارد ایمنی عابر پیاده را با موفقیت دریافت کند.
رضایی‌منش با بیان این که اقدامات گروه صنعتی ایران‌خودرو در سال 1401 سبب ثبت رکوردهای بی‌نظیر و کم‌سابقه‌ای در کسب استانداردهای بین‌المللی شده است، تصریح کرد: تارا نخستین محصولی است که ایران‌خودرو موفق به اخذ استاندارد ایمنی عابر پیاده شد و این خودرو از آزمون‌های ایمنی عابر پیاده در تصادفات جاده‌ای  (Pedestrian Safety Test) سربلند بیرون آمد.
وی با بیان این که پس از تارا محصولات راناپلاس، دناپلاس، پژو 207 و سورن پلاس نیز موفق به دریافت این استاندارد شدند، خاطرنشان کرد: خودروی کراس اوور «ری‌را» نیز که مراحل پایانی طراحی و تکوین محصول را پشت سر می گذارد، موفق شد در بهمن ماه 1401 آزمون ایمنی عابر پیاده را به خوبی پشت سر گذاشته و مورد تایید قرار گیرد.
گفتنی است، استاندارد ایمنی عابر پیاده ECE –R127  از استانداردهای روز اروپا و یکی از الزامات ورود به بازار این کشورها به شمار می رود.
این آزمون‌ در مراکز تست معتبر اروپایی، منطبق با استاندارد روز بین‌المللی انجام می شود.
انتهای پیام/

پژوهشیار