وان؛ از مقاصد محبوب ایرانی‌ها در عید نوروز

1402/01/03 - 18:06 - کد خبر: 89342
وان

نصر: هزاران مسافر ایرانی امسال نیز مانند سال‌های گذشته برای گذراندن تعطیلات نوروزی شهر وان را برگزیدند.

به گزارش نصر، با فرا رسیدن عید نوروز شمار زیادی از شهروندان ایرانی برای انجام خرید‌های عیدانه و همچنین گذراندن تعطیلات از طریق مرز زمینی «کاپی‌کوی(رازی)» به شهر وان سفر می‌کنند.
شهر وان به لحاظ هم مرزی با ایران و امکانات تفریحی یکی از مقاصد مناسب برای گردشگران ایرانی به حساب می‌آید به همین دلیل نیز در این مقطع از سال شاهد حضور پرشمار این گردشگران می‌شود
از سوی دیگر ظرفیت هتل‌ها و مسافرخانه‌های این شهر نیز به دلیل حضور گردشگران ایرانی در حال تکمیل شدن است.
صباح‌الدین دوران از مدیران یکی از هتل‌های وان نیز در این زمینه می‌گوید که بیش از 90 درصد از ظرفیت هتلش تکمیل شده و در انتظار سفر ایرانی‌ها به شهر هستند.
او همچنین اظهار داشت که تلاش‌ می‌کنند تا ایرانی‌ها از سفر به وان تجربه خوبی داشته باشند.
در این راستا، کسبه نیز با نصب بنرهای فارسی تخفیف‌های ویژه‌ای را در این دوره اجرا می‌کنند.
اردال چاکار از کسبه‌های وان هم برقراری روابط با مشتری‌های ایرانی را مطلوب توصیف کرد و گفت که تخفیف‌های ویژه برای گردشگران در نظر گرفته‌اند.
معصومه، گردشگر تبریزی که برای گذراندن تعطیلات نوروزی به وان آمده است به خبرنگار گفت: وان یکی از شهرهای زیبای ترکیه بوده و مردم آن بسیار مهربان هستند.
در این راستا امیر یکی دیگر از گردشگران ایرانی در وان هم می‌گوید که برای گردش و خرید این شهر را انتخاب کردند.
از سوی دیگر شمار زیادی از این گردشگران پس از شهر وان برای گذراندن تعطیلات خود به شهرهای دیگر ترکیه از طریق فرودگاه این شهر سفر می‌کنند.
به همین دلیل شمار زیادی از این گردشگران از طریق وان به مقاصد گردشگری دیگر مانند استانبول، آنتالیا و مارماریس مسافرت می‌کنند.
انتهای پیام/

پژوهشیار