رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

آغاز تدابیر نظارتی ویژه ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان 1402

1401/12/12 - 14:13 - کد خبر: 88233
صابر پرنیان

نصر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز و ماه مبارک رمضان از پانزدهم اسفند امسال تا پایان ماه مبارک رمضان خبرداد.

به گزارش نصر، صابر پرنیان با اعلام این خبر افزود: با فرا رسیدن ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان به منظور برخورد با عرضه کالاهای قاچاق و تقلبی و تشدید نظارت، گشت های مشترک بازرسی با دستگاه های مختلف استانی تشکیل می شود.
وی استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد از جمله اتحادیه های صنفی و هیات امنای پاساژها و مراکز خرید در زمینه نظارت و بازرسی را ضروری دانست و گفت: با توجه به فرا رسیدن عید نوروز و ماه مبارک رمضان اقدامات نظارتی در حوزه خدمات با محوریت حمل و نقل درون شهری و برون شهری مسافر، واحدهای اقامتی، آژانس های مسافرتی، پارکینگ ها، خدمات قالیشویی، خدمات کارواش و خدمات تعمیرگاه های خودرو در اولویت قرار داده شده است.
پرنیان با تاکید بر ضرورت نظارت بر نمایشگاه های بهاره و فروش فوق العاده در شهرهای استان ادامه داد: علاوه بر حوزه اقلام پرمصرف ایام پایانی سال در حوزه صنعت و معدن از جمله پوشاک، کیف و کفش، محصولات شوینده و لوازم یدکی خودرو، روغن موتور و لاستیک، نظارت بر کالاهای سرمایه ای مانند لوازم خانگی نیز تشدید می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به رصد مستمر بازار از لحاظ کمبود و گرانی اقلام مورد نیاز مردم افزود: ضمن رسیدگی به شکایات مردمی دریافتی از طریق سامانه تلفن 124 ، اعلام نتیجه در اسرع وقت انجام می شود.
طرح ویژه نظارتی عید نوروز و ماه مبارک رمضان با حضور بازرسان اداره کل صمت، تعزیرات حکومتی، ادارات و نهادهای ذیربط در استان جهت کنترل و نظارت بر وضعیت بازار کالا و خدمات اولویت دار در مراحل تأمین، توزیع، ارائه خدمات و قیمت، با توجه به افزایش تقاضای عمومی در ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان با هدف ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه از 15 اسفند 1401 تا پایان ماه مبارک رمضان 1402 اجرا خواهد شد.
به همین منظور جلسه هماهنگی بین بخشی با حضور مدیران و بازرسان سازمان صمت، تعزیرات حکومتی، جهادکشاورزی، اتاق اصناف و بسیج اصناف به میزبانی سازمان صمت استان برگزار شد.
انتهای پیام/

پژوهشیار