خبر/

روز بدون فوتی کرونا ثبت شد/ بستری ۱۸۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه

1401/10/26 - 15:13 - کد خبر: 85479
پرستاران، کادر درمان

نصر: روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، هیچ یک از بیماران کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست ندادند و مجموع جان باختگان این بیماری در عدد ۱۴۴ هزار و ۷۲۷ نفر ثابت ماند.

به گزارش نصر، از دیروز تا امروز ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۷۰ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به هفت میلیون و ۵۶۲ هزار و ۷۵۵ نفر رسید. تا کنون هفت میلیون ۳۳۶ هزار و ۷۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
۱۸۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. ۵۴ میلیون و ۸۹۴ هزار و ۷۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
تا کنون ۶۵ میلیون و ۱۷۱ هزار و ۳۱۷ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۵۷۵ هزار و ۴۳۵ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۵۵۲ هزار و ۵۴۵ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۲۹۷ دُز رسید.
در شبانه روز گذشته ۶ هزار و ۹۲۶ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
اکنون هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز قرار ندارد همچنین ۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۴۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۹۳ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
انتهای پیام/

پژوهشیار