معاون اول رئیس جمهور؛

زنان و دختران پیشرانان قطار پیشرفت همه جانبه کشور هستند

1401/10/23 - 16:38 - کد خبر: 85266
محمد مخبر

نصر: معاون اول رئیس جمهور صبح امروز (جمعه) به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س)، روز زن و روز مادر با حضور در جمع بانوان شتاب‌دهنده اجتماعی بانوان مانا و باشگاه بانوان پیشرفت با فعالیت ها و دغدغه های جمعی از مادران فعال در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آشنا شد.

به گزارش نصر، محمد مخبر در این برنامه ضمن بازدید از این شتاب‌دهنده با ۳۰ نفر از بانوان فعال به گفت‌وگو پرداخت.
وی در این نشست با تبریک ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن و روز مادر، به زندگی سرتاسر الگو و نمونه حضرت زهرا(س) اشاره و تاکید کرد: زندگی با برکت ایشان تمام ساحت های اجتماعی و خانوادگی را در برگرفته و در هر زمینه و ابعادی در اوج موفقیت قرار داشتند.
وی با تاکید بر اینکه باید برای الگوبرداری از زندگی ائمه در کنار بُعد ماورایی و معنوی ایشان حتما به زندگی اجتماعی و ملموس آنان نیز توجه ویژه داشت، تصریح کرد: زندگی حضرت زهرا (س) و ائمه معصومین برای تمام دوران تاریخ قابل الگوبرداری است.
معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود فعال شدن زنان در فعالیت های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را یکی از ملزومات اساسی پیشرفت در ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: زنان و دختران پیشرانان قطار پیشرفت همه جانبه کشور هستند و توسعه همه جانبه بدون آزادسازی ظرفیت اجتماعی زنان امکانپذیر نیست.
مخبر نمونه موفق این مشارکت و همراهی را در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس برشمرد و گفت: امروز نیز زنان می توانند در تمامی عرصه ها و نیز حل مسائل معیشتی و اقتصادی مردم به دولت کمک شایان توجهی داشته باشند.
وی تاکید کرد: این مرکز نوآوری یکی از نمونه های مثال زدنی برای فعالیت های جامع زنان در اجتماع و همزمان در بطن خانواده است بطوری که کارکردهای آنها در خانواده در ضمن فعالیت در اجتماع دچار خدشه نشود.
مخبر همچنین تکثیر مراکز نوآوری خلاقانه اجتماعی را در همه استان ها و شهرهای کشور ضروری دانست و برنامه ریزی در این خصوص را خواستار شد و بر آمادگی دولت برای حمایت های لازم در این حوزه تاکید کرد.
وی همچنین در این نشست پس از شنیدن مشکلات و موانع قانونی فعالیت بانوان نوآور و فناور در دستگاه های دولتی تاکید کرد: باید هر چه سریعتر با تعیین یک هویت قانونی و رسمی زمینه فعالیت آنان در دستگاه های دولتی فراهم شود.
معاون اول رییس جمهور همچنین از تلاشگران این مرکز خواست تا با پیگیری و ایجاد یک ساختار جهادی کانال ارتباطی با دستگاه های دولتی برای اجرایی شدن ایده ها و نظرات این بانوان ایجاد نمایند.
براساس این گزارش، باشگاه بانوان پیشرفت با هدف ایجاد زیرساخت مناسب برای فعالیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بانوان و مادران و شبکه سازی برای بانوان فعال اجتماعی از شهریور ۱۳۹۸ راه اندازی شده است.
حمایت و تمرکز بر حل چالش های بانوان، ارائه خدمات متنوع و با کیفیت، تلاش برای توانمندسازی و افزایش اعتماد بنفس در بانوان و ایجاد شبکه ای از بانوان و مادران فعال اجتماعی از جمله دیگر اهداف این باشگاه است.
انتهای پیام/

پژوهشیار