خبر/

اورژانس هوایی در جدال با قاتل خاموش

1401/10/22 - 11:33 - کد خبر: 85186
بالگرد هوایی

نصر: سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی  از مسمومیت ۶۵ نفر با گاز مونوکسید  کربن در استان آذربایجان شرقی در پی برودت هوا خبر داد.

به گزارش نصر، وحید شادی نیا گفت:  رشد چشمگیر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در ۲۴ ساعت گذشته در استان ۶۵ نفر در مجموع و  با ۱۸ مأموریت در مرکز دیسپچ ارتباطات ۱۱۵ اورژانس استان آذربایجانشرقی  ثبت شد. 
وی ادامه داد: در پی مأموریت‌های انجام شده ۶۵ نفر تحت اقدامات فوریتهای پزشکی قرارگرفت و۳۴ نفر  درمان سرپایی شد و بقیه به مراکز درمانی انتقال یافت. 
سخنگوی اورژانس استان از اعزام اورژانس هوایی به شهرستان جلفا خبرداد و گفت:دو  بیمار بدحال با مسمومیت شدیدمونوکسید کربن  توسط بالگرد اورژانس هوایی  به بیمارستان سینا تبریز انتقال داده شد.
سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی درباره تعداد افرادی که طی این مدت دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شدند نیز گفت: در این بازده زمانی که ۶۵ نفر مسمومیت داشتیم ، متاسفانه این آمار نسبت به آمار سال های گذشته افزایش یافته است.
شادی نیا خاطر نشان شد: سردرد، سرگیجه، استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، اغما و مرگ از جمله نشانه‌های مسمومیت است.
وی افزود: پیشگیری از مسمومیت با گاز منواکسید کربن امری ضروری است که در این راستا استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، اطمینان از مکش کامل و مناسب لوله‌های بخاری ها، بازبینی صحت کار وسایل گرمایشی و باز بودن مسیر دودکش توصیه می‌شود.
انتهای پیام/

پژوهشیار