سخنگوی وزارت صمت تشریح کرد؛

لغو عرضه دناپلاس‌ به‌دلیل ملاحظات ناشی از ورود سازمان بازرسی

1401/10/21 - 18:18 - کد خبر: 85161
دنا پلاس

نصر: به دنبال درخواست مدیرعامل ایران‌خودرو برای لغو عرضه آتی خودروهای دناپلاس در بورس کالا که به استناد نظر وزارت صمت مطرح شده، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت علت این موضوع را به‌ سبب ملاحظات ناشی از ورود سازمان بازرسی عنوان کرده است.

به گزارش نصر، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل بورس کالای ایران، ضمن استناد به نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار لغو عرضه آتی این شرکت برای پنج هزار دستگاه خودرو دناپلاس شده است.
به‌ دنبال این موضوع، امروز (چهارشنبه) ولی‌الله جعفری، سرپرست مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس در نامه‌ای خطاب به مهدی خطیبی (مدیرعامل ایران‌خودرو)، سرپرست مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس خواهان عرضه منظم خودروها تا پایان سال شد و تاکید کرده که این شرکت باید برنامه منظم هفتگی خود تا پایان سال جاری عرضه محصولات پذیرش شده در بورس کالای ایران را منتشر کند.
با توجه به اینکه مدیرعامل ایران‌خودرو، در نامه خود "با عنایت به نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت" خواستار لغو عرضه دناپلاس‌ها شده است، امید قالیباف- سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت- درباره علت این موضوع ، توضیح داد: لغو عرضه دناپلاس‌ها در بورس کالا به‌دلیل ملاحظات ناشی از ورود سازمان بازرسی بوده است.
وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت جدول عرضه هفتگی خودرو در بورس کالا را تا پایان سال، تهیه کرده که پس از جلب نظر نهادهای ذی‌ربط در اختیار شرکت بورس کالا قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/

پژوهشیار