خبر/

مدیریت بحران آذربایجان شرقی هشدار نارنجی صادر کرد

1401/10/18 - 13:55 - کد خبر: 84900
برف

نصر: مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی به دنبال بارش سنگین برف در این استان برای دستگاه های امدادی و خدمات رسان هشدار نارنجی و حالت آماده باش صادر کرد.

به گزارش نصر، محمد هنربر مدیر کل مدیریت بحران آذربایجان شرقی روز یکشنبه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگاران اظهار کرد: هشدار نارنجی به‌منزله تشدید سامانه بارندگی از بعد از ظهر امروز تا دوشنبه هفته جاری صادر شده است.
وی افزود: راهداری، پلیس راه، هلال احمر، اورژانس، فرمانداران، شهرداران و سایر اعضای ستاد به حالت آماده باش هستند.
وی همچنین گفت: سامانه بارندگی به خصوص نیمه شرقی استان و منطقه ارسباران بیشتر تحت پوشش قرار می دهد و ورزش باد، وجود مه و باد گاهی نسبتاً شدید و کاهش محسوس دما همراه می باشد.
هنربر افزود: با آماده باش دستگاه های امدادی و خدمات رسان، تجهیزات، ماشین آلات، امکانات مختلف مثل برف روب و نمک باش در نقاط مختلف استان به خصوص نقاط خطرناک و حادثه خیز توسط متولیان مربوطه آماده شده است.
وی ادامه داد: راهدارخانه ها نیز در استان برای اسکان اضطراری مکان های گرم اضطراری برای راه ماندگان احتمالی آماده کرده است.
وی همچنین گفت: به شهرداری ها نیز به ویژه شهرداری تبریز تاکید شده محلول پاشی و نمک پاشی را به موقع جهت تسهیل تردد خودروها انجام دهند.
وی از مردم هم خواست که از تردد و سفرهای غیر ضروری خودداری کنند و نقاط ایمنی را رعایت کرده خودروهایشان را به تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر مجهز کرده آذوفه به همراه داشته باشند.
هنربر همچنین گفت: کوهنوردان و مردم از فعالیت های کوهنوردی اجتناب کنند، از پارک کردن خودروها نیز زیر درختان، ساختمان ها و مکان های کم ایمن اجتناب کنند.
بارش برف از صبح امروز در استان شروع شده و همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام/

پژوهشیار