امام جمعه موقت تبریز:

طمع صهیونیست های یهودی به دنیا آنها را از دین الهی دور کرده است

1401/10/16 - 15:40 - کد خبر: 84773
حجت الاسلام علی فاضل هیدجی

نصر: امام جمعه موقت تبریز گفت: حرص و طمع صهیونیست های یهودی برای تصاحب دنیا آنها را از دین الهی دور کرده است.

به گزارش نصر، حجت الاسلام علی فاضل هیدجی امروز در خطبه های نماز جمعه تبریز، اظهار کرد: این یهودیان طمع تصاحب دنیا و حرص مال دارند، دشمنی یهود با دیگران بر سر دنیاست نه ایمان.
وی افزود: در صدر اسلام نیز دشمنی یهود بر سر دنیا بوده و سر مخالفت با پیامبر(ص) و اسلام را هم بر این اساس داشتند و در دوران حضرت موسی(ع) نیز از ایشان اطاعت نمی کردند.
وی همچنین گفت: در قرآن از سه دشمن یاد می شود؛ اول دشمنی که ایمان را نشانه رفته، انسان های بداندیش و ناپاک و سوم انسان های حریص.
وی با اشاره به اینکه چهار عامل به دشمنی یهود با سایر ادیان و انسان ها دامن می زند، گفت: عامل اول حرص، آز و طمع، دوم لجاجت، سوم نادانی و چهارم نژادپرستی که در واقع عامل اصلی دشمنی آنان با همه دنیاست.
وی همچنین با اشاره به عامل اصلی و کلی دشمنی بین انسان ها، گفت: نفس عماره و نفس درونی موجب ایجاد دشمنی بین انسان ها می شود، صفات و ویژگی هایی مثل راحت طلبی و خوشگذرانی نیز بالاترین دشمنی ها را حتی با خود فرد به دنبال خواهد داشت؛ بنابراین باید به دنبال کسب مراتب بالای معنوی و نفس مطمئنه باشیم.
خطیب موقت تبریز یادآور شد: آینده‌نگری را هوس از بین می برد و پیامبر آن را اولین دشمن انسان شمرده است، چون اگر انسان مقابل هوس نایستد دشمن به او نفوذ پیدا می کند و دشمن بیرونی هم این فرصت را پیدا خواهد کرد.
وی تاکید کرد: بهترین راه مقابله با نفسانیات تقویت ایمان و تقوا بوده بر این اساس آینده انسان، زندگی پس از مرگ است که نباید از آن غافل شود.
وی ادامه داد: یکی دیگر از موثرترین روش های رهانیده شدن از غفلت، قرائت روزانه ۵۰ آیه قرآن پس از نماز صبح است تا انسان را از غفلت رهانیده و هوشیار کند.
حجت الاسلام فاضل ادامه داد: عقل را باید از جهالت دور کنیم، تمسک به قرآن، قلب و نفس را از جهالت و شهوت دور می کند.
انتهای پیام/

پژوهشیار