مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی:

اصناف متخلف در آذربایجان‌شرقی ۲۱ هزار و ۴۸۲ میلیارد ریال جریمه شدند

1401/10/10 - 15:27 - کد خبر: 84392
بازدید

نصر: مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: اصناف متخلف در حوزه کالا و خدمات استان طی ۹ ماه امسال در واحدهای اجرای احکام به پرداخت بیش از ۲۱ هزار و ۴۸۲ میلیارد ریال جریمه محکوم شدند.

به گزارش نصر، صمد حضرتی، افزود: این میزان جریمه به دنبال رسیدگی و مختومه شدن ۱۱ هزار و ۱۹۴ پرونده تخلف از سوی واحدهای اجرای احکام در این حوزه صادر شده است.
وی اظهار داشت: در این مدت ۱۱ هزار و ۱۹۰ پرونده تخلف در حوزه کالا و خدمات به واحدهای اجرای احکام وارد شده است و روند رسیدگی به ۲۱۱ پرونده تخلف در این حوزه نیز ادامه دارد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: در حوزه قاچاق کالا و ارز نیز به دنبال رسیدگی و مختومه شدن سه هزار و ۲۳۹ پرونده تخلف، برای متخلفان در این حوزه بیش از سه هزار و ۱۸ میلیارد ریال جریمه صادر شده است.
حضرتی، ادامه داد: در این بازه زمانی سه هزار و ۲۱۳ پرونده تخلف در حوزه قاچاق کالا و ارز به واحدهای اجرای احکام استان وارد شده و هم اکنون رسیدگی به ۱۸۵ پرونده تخلف در این حوزه در جریان است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در ۹ ماه امسال ۷۲۸ پرونده تخلف در حوزه بهداشت، دارو و درمان رسیدگی و مختومه شد، گفت: به دنبال رسیدگی به این پرونده ها برای متخلفان بیش از ۳۱ میلیارد و ۷۴۴ میلیون ریال جریمه صادر شده است.
حضرتی، افزود: در این مدت ۷۳۲ پرونده تخلف در حوزه بهداشت، دارو و درمان به واحدهای اجرای احکام استان وارد شده و هم اکنون رسیدگی به ۹ پرونده تخلف در جریان است.
وی با اشاره به اجرای طرح نظارت بر داروخانه های استان یادآوری کرد: در اجرای این طرح به مدت هشت روز، ۱۵۰ داروخانه در سطح استان مورد بازدید قرار گرفت که از این تعداد چهار مورد تخلفات جزیی شامل ۲ مورد عدم فروش دارو و ۲ مورد عدم حضور مسوول فنی در داروخانه ثبت شد.
حضرتی، با بیان اینکه پرونده تخلفات مربوط به عدم فروش دارو در شعبه تعزیرات حکومتی در حال رسیدگی است، ادامه داد: در اجرای این طرح، از شهرستان های استان گزارشی مبنی بر بروز تخلف در داروخانه ها ارسال نشده است.
انتهای پیام/

پژوهشیار