سخنگوی وزارت صمت خبر داد:

تعیین سه محل عرضه خودروسازان

1401/10/05 - 13:39 - کد خبر: 84157
خودروسازی

نصر: سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد برنامه عرضه خودرو در بازار، گفت: ۲۰ درصد عرضه خودروسازان به دارندگان خودروی فرسوده و ۵۰ درصد به طرح جوانی جمعیت اختصاص می‌یابد و ۳۰ درصد هم در بورس عرضه می‌شود.

به گزارش نصر، معدن و تجارت، «امید قالیباف» افزود: خودروسازان موظف هستند در عرضه خودروهای خود، طرح جوانی جمعیت و تخصیص خودروهای فرسوده را رعایت کنند و بقیه محصولات را به بورس عرضه کنند. یعنی این شرط برای خودروسازان در نظر گرفته شده است و روی آن نیز نظارت می‌شود.
وی گفت: طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ خودروسازان باید ۱۰ درصد از سهم قرعه‌کشی خودرو را به خودروی فرسوده اختصاص می‌دادند، اما از آن‌جایی که در ۶ ماه نخست سال خودروسازان این کار را انجام ندادند بنابراین تصمیم بر این شد که تا پایان سال خودروسازان به‌جای ۱۰ درصد ۲۰ درصد از سهم قرعه‌کشی را به خودروهای فرسوده اختصاص دهند و اکنون نیز موظف هستند حتی در صورت عرضه در بورس این طرح را هم اجرا کنند.
سخنگوی وزارت صمت توضیح‌داد: در زمان حاضر برنامه عرضه خودرو این‌گونه است که اگر خودروسازی قرار است یک‌هزار دستگاه خودرو عرضه کند‏، باید ابتدا ۲۰ درصد از آن را به دارندگان خودروی فرسوده و ۵۰ درصد را به طرح جوانی جمعیت اختصاص دهد.
وی اضافه‌کرد: باقی‌مانده یک‌هزار دستگاه یعنی ۳۰ درصد هم در بورس عرضه می‌شود، بنابراین عرضه خودرو در بورس اختلالی در عرضه خودرو به دارندگان خودروی فرسوده و مادران دارای ۲ فرزند ایجاد نمی‌کند.
انتهای پیام/
 
 

پژوهشیار