با تخصیص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صورت می‌گیرد؛

تسهیل ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی با مساعدت شورا و شهرداری تبریز

1401/10/04 - 17:42 - کد خبر: 84107
سرویس مدارس

نصر: با رای اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر تبریز مقرر شد طی سال جاری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بابت ایاب و ذهاب به مدارس استثنایی مساعدت شود.

به گزارش نصر، اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در یکصد و سومین جلسه علنی این شورا اعمال مساعدت در هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان مدارس استثنایی تبریز را به تصویب رساندند.
بر اساس طرح اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص اعمال مساعدت در هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان مدارس استثنایی تبریز مقرر شد یک و نیم میلیارد تومان امسال در این خصوص پرداخت شود و مابقی نیز سال آینده در بودجه ۱۴۰۲ پیش‌بینی شود.
دبیر شورای اسلامی شهر تبریز در این خصوص اظهار کرد: ۱۸ مدرسه استثنایی در تبریز وجود دارد که عمده مشکل دانش آموزان این مدارس هزینه ایاب و ذهاب است به طوری که در برخی از مدارس هزینه ایاب و ذهاب از ۲۲۰ هزار تومان تا ۳۵۰ تومان متغیر است.
یاسین بجانی افزود: ۲۲۳ دانش‌آموز استثنایی در تبریز وجود دارد که بیشتر آنها با استعداد و نخبه هستند ولی نیاز به حمایت دارند. بیشتر این خانواده‌ها مددجوی بهزیستی و کمیته امداد هستند.
وی افزود: خانواده این دانش آموزان مشکلات زیادی دارند و اگر هزینه ها به حساب خانوارها واریز شود برای موارد دیگر هزینه می شود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: این دانش آموزان نابغه هستند اگر بتوانیم از آنان حمایت کنیم می توانند در آینده موفق شوند. هر ماه ۵۰۶ میلیون تومان به حساب مدارس استثنایی واریز کنیم و عزت این خانواده ها هم حفظ شود.
در پایان مقرر شد یک و نیم میلیارد تومان طی سال جاری بابت ایاب و ذهاب به مدارس استثنایی پرداخت شود و مابقی نیز در بودجه ۱۴۰۲ پیش‌بینی شود.
انتهای پیام/

پژوهشیار