خبر/

بارش برف و باران در غالب نقاط کشور

1401/10/03 - 10:59 - کد خبر: 83970
علی آباد کلیبر، علی آباد کلیبر

نصر: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از فعالیت سامانه بارشی در غالب نقاط کشور به جز سیستان و بلوچستان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید همچنین بارش برف در مناطق سردسیر خبر داد.

به گزارش نصر، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در غالب مناطق کشور به جز سیستان و بلوچستان سامانه بارشی فعال خواهد بود.
وی ادامه داد: در جنوب و جنوب غرب رگبار باران، وزش باد شدید موقت گاهی رعدوبرق و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف رخ خواهد داد. شدت بارش در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و استان‌های خوزستان، بوشهر و فارس است.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: یکشنبه (۴ دی) در استان‌های واقع در غرب، مرکز، شرق، شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی و دامنه‌های البرز و دوشنبه (۵ دی) در استان‌های ساحلی خزر، شمال شرق هرمزگان و جنوب استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده گاهی همراه با وزش باد ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: سه‌شنبه (۶ دی) در بخش‌هایی از غرب، جنوب غرب، جنوب و جنوب شرق سواحل دریای خزر و دامنه‌های البرز مرکزی بارش پیش‌بینی می‌شود.
ضیاییان اضافه کرد: چهارشنبه (۷ دی) بارش در جنوب غرب، جنوب، جنوب شرق، مرکز و برخی مناطق شرق کشور بارش ادامه خواهد داشت.
به گفته وی امروز (۳ دی) خلیج فارس مواج و متلاطم است.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۴ دی ) نیمه‌ابری و احتمال بارش پراکنده و به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۴ و روز  دوشنبه ( ۵ دی‌) کمی ابری تا نیمه‌ابری و غبار صبحگاهی و وزش باد با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا( ۳ و ۴ دی)  بندرعباس با دمای ۲۶ و ۲۵ درجه سانتیگراد گرمترین و طی امروز (۳ دی) بیرجند با دمای ۵- و فردا (۴ دی) اردبیل و ارومیه با دمای ۳- سردترین مرکز استان کشور است.
انتهای پیام/

پژوهشیار