رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خبر داد:

در همه فناوری‌ ها تحت تحریم آمریکا هستیم به جز شبکه‌ های اجتماعی

1401/09/26 - 15:13 - کد خبر: 83418
سردار غلامرضا جلالی

نصر: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: دشمنان ما را در حوزه‌هایی مانند شبکه‌های اجتماعی دچار تحریم نمی‌کنند، زیرا با استفاده از این فضا همواره به دنبال مدیریت و تنظیم فکر و ذهن‌ها است.

به گزارش نصر، سردار غلامرضا جلالی در یادواره سرداران شهید محمد بنیادی، علی اکبر غلامپور و سیصد شهید منطقه خاکفرج قم که شامگاه ۲۵ آذر برگزار شد، با اشاره به آیه شریفه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ»، عنوان کرد: چند سال پیش رهبر معظم انقلاب درباره این آیه شریفه نکاتی فرمودند. از منظر ایشان مخاطب این آیه حکومت اسلامی است و با استفاده از تفسیر رهبر معظم انقلاب از این آیه باید هر چه در توان داریم در راه قوی شدن تلاش کنیم و راهبرد ایران قوی را دنبال کنیم تا تولید بازدارندگی شود.
وی بیان کرد: ایران قوی به این مفهوم است که کشور چنان قدرتمند شود که هیچ دشمنی به خاطر هزینه‌های ناشی از حمله نظامی نتواند علیه ما تهدیدی داشته باشد و این قدرت ملی امروز با هدایت رهبر معظم انقلاب در عرصه‌های مختلف دفاعی به ثمر رسیده است.
وی با بیان اینکه اقدامات مختلفی که در عرصه‌های نظامی و دفاعی از جمله در حوزه دریا و ایجاد شهرک‌های موشکی و دیگر اقدامات دفاعی صورت گرفته است، اظهار کرد: با انجام رزمایش‌های مختلف و اقدامات انجام شده در عرصه دفاع، مولفه جنگ نظامی دشمن را منتفی کرده ایم و در این عرصه به بازدارندگی کامل رسیده‌ایم.
جلالی با اشاره به قدرت پهپادی جمهوری اسلامی افزود: موفقیت‌های حاصل شده در حوزه پهپادی نشان می‌دهد که تراز دفاعی کشور ارتقاء قابل توجهی پیدا کرده است و به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده است و این برای دشمنان قابل تحمل نیست و همواره تلاش دارند در دیگر حوزه‌های غیر نظامی به ما فشار وارد کرده و آسیب وارد کنند.
وی افزود: امروز ما در محور مقاومت تمام اهداف آمریکا را شکست داده ایم و استراتژی تجزیه کشورهای منطقه به کشورهای کوچک با هدف کنترل بر منطقه را با محوریت و فرماندهی شهید سلیمانی با شکست روبرو کرده‌ایم و اجازه ندادیم این راهبرد عملیاتی شود. امروز عراق و سوریه یکپارچه پاسخ شکست تجزیه طلبی آمریکایی‌ها است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به راهبردهای دشمن در دیگر حوزه‌ها گفت: دشمن همواره تلاش می‌کند از تقابل نقاط قوت خود بر نقاط ضعف ما، آسیب‌هایی را وارد کند و در این راه از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کند. نادیده گرفتن راهبردهای دشمن در شکل‌گیری اغتشاشات اخیر ساده انگارانه است. منکر ضعف‌ها و کاستی‌ها نیستیم، اما ستون اصلی حل این مسائل، راهبردهای دشمن علیه ملت ایران است.
وی با اشاره به اینکه دشمن در کشور ما با بهره گیری از رسانه‌های مدرن و شبکه‌های اجتماعی به دنبال تغییر در ارزش‌های ملی و خانوادگی است و دشمن با این راهبرد یک فرایند تغییر را دنبال می‌کند، گفت:  دشمنان ما را در حوزه‌هایی مانند شبکه‌های اجتماعی دچار تحریم نمی‌کنند، زیرا با استفاده از این فضا همواره به دنبال مدیریت و تنظیم فکر و ذهن‌ها است.
جلالی با بیان اینکه کنترل فکر و هدایت افکار عمومی توسط دشمنان و تحت تاثیر قراردادن آنها، باعث شد که برخی افراد با رفتارهایی خشن و داعش گونه به جان ملت افتاده و جنایت‌های فجیعی را رقم بزنند، بیان کرد : نباید به روایت‌های غلط دشمنان در شبکه‌های اجتماعی توجه کرد و باید توطئه دشمن برای تجزیه و تضعیف ایران برای همگان به خوبی تبیین شود.

امروز آمریکایی‌ها فنی‌ترین جنگ سایبری علیه ما را به کارگیری کرده‌اند
وی با اشاره به اینکه امروز آمریکایی‌ها فنی‌ترین جنگ سایبری علیه ما به کارگرفته و تمام ابزارهای فنی خود را در اختیار دشمنان ما قرار داده‌اند و از همه نفوذ خود برای پشتیبانی از این جریان به کار گرفته‌اند، افزود: اصلی‌ترین هدف دشمن تجزیه و تضعیف ایران در همه ابعاد قدرت ملی است و تلاش می‌کند اینگونه القا کند که نظام جمهوری اسلامی قابل سرنگونی است که می‌توان این کار را راحت و سریع انجام داد و همه عملیات شناختی و رسانه‌ای را در طرح‌های مختلف در اتاق‌های فکر با همین هدف دنبال می‌شود.
وی راهبرد دیگر دشمن را دو قطبی سازی در جامعه بین نیروهای حافظ امنیت و مردم عنوان کرد و گفت: نیروهای حافظ امنیت ما شهید دادند، اما در راهبرد کشته سازی دشمن بازی نکردند. اینکه مدافع این انقلاب بسیجی شهیدی مانند روح الله عجمیان است که در یک منزل استیجاری ۵۰ متری و با شغل کارگری مقابل شخصی مانند علی کریمی می‌ایستد که صاحب کاخ چند ده میلیاردی است و این نشان می‌دهد که مدافعین این انقلاب افرادی مستضعف و از طبقه پایین جامعه هستند.
جلالی افزود: این حوادث نشان داد ستاره‌هایی مانند شهید روح الله عجمیان و شهید آرمان علی وردی ادامه دهنده راه شهدای دفاع مقدس هستند و هنوز افراد باغیرتی مثل شهید علی وردی هستند که او را مجبور به اهانت به رهبری می‌کنند، اما او از انجام این کار سر باز می‌زند و این نشان دهنده ادامه راه شهدا است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: جهاد تبیین، روشنگری برای مردم و دانشجویان که همواره توصیه مقام معظم رهبری است باید عملیاتی شود و باید جوانان خود را هدایت کنیم و همواره مراقبشان باشیم و شاهد آن باشیم همین جوانانی که فریب دشمن خورده اند با نگاه انسانی و اسلامی به دامان ملت بازگردند.
امروز مدرن ترین جنگ رسانه‌ای و ترکیبی علیه ما در حال انجام است
وی با بیان اینکه امروز مدرنترین جنگ رسانه‌ای و ترکیبی علیه ما در حال انجام است که یک بعد این جنگ ترکیبی رسانه است و برای اولین بار است که در دنیا این حجم از دروغ در رسانه علیه یک ملت تولید و منتشر می‌شود، اضافه کرد: افتخار ما این است که فرمانده شکست دهنده داعش شهید قاسم سلیمانی است و ما حتما دنباله رو مسیر و مفهومی که این شهید بزرگوار از خود جای گذاشته است هستیم.
انتهای پیام/

پژوهشیار