قائم مقام بانک مرکزی خبر داد:

توافق‌های مالی - بانکی ایران و چین برای تسهیل تجارت و سرمایه‌گذاری‌های مشترک

1401/09/22 - 14:55 - کد خبر: 83109
بانک مرکزی

نصر: قائم مقام بانک مرکزی در خصوص جزییات ۱۶ تفاهم‌نامه همکاری ایران و چین، گفت: در این تفاهم‌نامه بر تسهیل تبادلات تجاری، سرمایه‌گذاری‌های مشترک در حوزه‌های صنعتی، ریلی، علمی و فناوری و کشاورزی با چین تاکید شده است.

به گزارش نصر، بانک مرکزی اعلام کرد: در نشست مشترک هیات مالی و بانکی بانک مرکزی با مقامات تامین مالی و بانکی چین که شب گذشته انجام شد، دو طرف بر گسترش همکاری‌های متقابل، تقویت سازوکارهای مالی - بانکی مشترک، توسعه و ارتقای روابط اقتصادی و گسترش مناسبات دو جانبه تأکید کردند.
«اصغر ابوالحسنی هستیانی» قائم مقام بانک مرکزی درباره این نشست گفت: در این دیدار به منظور فراهم سازی بستر اجرایی قرارداد همکاری‌های راهبری بین دو کشور ایران و چین، بر نهایی‌سازی سازوکارهای مالی و بانکی مناسب در اسرع وقت تأکید و توافق‌های لازم در این باره انجام شد.
وی افزود: همچنین برای تسهیل امور بانکی تجار و ایرانیان مقیم چین از جمله دانشجویان تفاهم شد که دو طرف مسائل مربوطه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف کنند.
قائم مقام بانک مرکزی اظهار داشت: طرفین در این دیدار بر ادامه همکاری‌ها و مذاکرات لازم راجع به تسهیل تبادلات تجاری، سرمایه‌گذاری‌های مشترک در حوزه‌های مختلف صنعتی، ریلی، علمی و فناوری، محصولات کشاورزی و سایر مسائل اقتصادی ایران و چین تأکید کردند.
انتهای پیام/

پژوهشیار