معاون وزیر نفت؛

مشکل بنزین سوپر تا چند روز آینده برطرف خواهد شد

1401/09/14 - 10:10 - کد خبر: 82264
پالایشگاه

نصر: معاون وزیر نفت گفت: تعمیرات پالایشگاه شازند منجر به عرضه کم بنزین سوپر در جایگاه ها شده که مشکل تا چند روز آینده برطرف می شود.

به گزارش نصر، یکی از سوخت‌هایی که رانندگان به هنگام زدن بنزین به خودروهایشان استفاده می‌کنند، بنزین سوپر است. معمولا بنزین سوپر کمی گران‌تر از بنزین معمولی است و برخی از رانندگان نیز معتقدند که با صرف کمی هزینه بیشتر و استفاده از بنزین سوپر می‌توانند کارایی خودروی خود را بالاتر ببرند. اما مدتی است که زمزمه کمبود بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت کشور پیچیده و رانندگانی که برای دریافت بنزین سوپر به جایگاه‌های سوخت مراجعه می‌کنند، با کمبود آن مواجه شدند و این موضوع موجب شده تا رانندگان با مشکلات فراوانی روبرو شوند.
در این باره جلیل سالاری گفت: با توجه به اینکه تمامی سوخت های کشور از پالایشگاه شازند تغذیه می شود، چند روزی است که تعمیرات پالایشگاه باعث عرضه کم بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت شده است.
اوگفت: یکی از واحدهای عملیاتی بنزین سوپر در پالایشگاه شازند نیازمند تعمیرات اضطراری بود و ما مجبور شدیم این واحد را از سرویس خارج کنیم.
سالاری ادامه داد: چند روزی است که کار تعمیرات اضطراری این واحد آغاز شده و ما به صورت شبانه‌روزی و بدون یک ساعت وقفه در کار در حال انجام کارهای تعمیراتی هستیم.
به گفته معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی،چهار الی پنج هزار بشکه که متعلق به یکی از واحدهای بزرگ این پالایشگاه در حال تعمیر قرار گرفته و قرار است تا هفته آینده این واحدها به مدار تولید سوخت متصل شوند.
سالاری گفت: تمامی بنزین های عرضه شده در جایگاه دارای کیفیت بالایی هستند و چه بسا از بنزین سوپر هم درجه و کیفیت مطلوبی دارند، به طوریکه شاخص بنزین ها در جایگاه‌های کشور در حد بالاتری قرار دارند.
معاون وزیر نفت گفت: ظرفیت خوراک پالایشگاه امام خمینی شازند ۲۵۰ هزار بشکه نفت خام در روز است و این خوراک منجر به تولید روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین یورو، ۱۲ میلیون لیتر گازوئیل یورو، سه میلیون لیتر نفت سفید یورو و بیش از دو هزار تن LPG می‌شود.
گفتنی است روزانه بین ۱.۵ تا ۲ میلیون لیتر بنزین سوپر در این پالایشگاه تولید می‌شود.
انتهای پیام/

پژوهشیار