رییس مرکز ملی تایید صلاحیت:

در گذشته کیفیت فدای مصلحت‌های باندی شد

1401/09/06 - 16:39 - کد خبر: 81595
تست تصادف

نصر: رییس مرکز ملی تایید صلاحیت با بیان اینکه کالای بی‌کیفیت تولید داخل یا وارداتی، خط قرمز سازمان ملی استاندارد ایران است، گفت: در سال‌های گذشته کیفیت فدای مصلحت‌های باندی و رانتی شد.

به گزارش نصر، «سید محمود هاشمی»‌ در گفت‌وگویی کیفیت را یکی از دغدغه‌های اصلی در سازمان ملی استاندارد دانست و افزود: مهمترین شاخص کیفیت، رضایت مردم است. کیفیت برای سلامت، ایمنی، رضایت مردم، تولید بهتر و صادرات مورد توجه قرار دارد.
وی با اشاره به اقدامات خوبی که در دوره تحولی سازمان ملی استاندارد ایران از جمله استانداردهای ۸۵ گانه خودرو انجام شده است، گفت: هیچ دوره ای مثل این دوره دغدغه در کیفیت نبوده و در سال‌های قبل کیفیت فدای مصلحت‌های باندی و رانتی شد.
هاشمی در واکنش به اینکه زیرساخت های لازم برای اجرای همه استانداردها از جمله آزمون جاده ای در کشور وجود ندارد، تصریح‌کرد: در این دوره عزم این است که شرکت‌های خودروساز به سمتی بروند که امکان آزمون‌های جاده ای فراهم شود.
وی خاطرنشان‌کرد: در آزمون جاده ای و تصادفات کارهای خوبی انجام شده و پیش بینی می‌شود در یک سال آینده تحقق یابد.
رییس مرکز ملی تایید صلاحیت در پاسخ به اینکه سازمان ملی استاندارد ایران باید ابتدا زیرساخت های لازم را برای اجرای اجباری استانداردها فرآهم کند، توضیح داد: در بحث خودرو سازمان استاندارد یک شبه وارد نشده است، در مهرماه سال گذشته سازمان ورود کرد و در آذر با خودروسازان به توافق رسید سپس فرمان هشت ماده‌ای خودرو از سوی رئیس جمهور مطرح شد و حدود ۱۰ ماه تا یک سال زمان برد تا توقف تولید اجرا شد.
وی با اشاره به برگزاری یکصد و شانزدهمین جلسه شورای عالی استاندارد، گفت: یکی از مصوبات این شورا قطع رابطه بین آزمون گر و شرکت تولیدکننده بود.
انتهای پیام/

پژوهشیار