خبر/

برگزاری مسابقات موتور سواری اندرو در عینالی

1401/08/26 - 13:35 - کد خبر: 80795
مصاحبه

نصر: مسابقات موتور سواری اندرو قهرمانی کشور با حضور 50 ورزشکار از سراسر کشور به میزبانی مجموعه عینالی تبریز برگزار شد.

به گزارش نصر، مسابقات موتور سواری اندرو قهرمانی کشور صبح روز پنجشنبه در حالی با یک ساعت تاخیر در محل دریاچه کوه عینالی تبریز برگزار شد که این مسابقات پیش زمینه خوبی برای میزبانی عینالی در مسابقات سایر رشته ها محسوب می شود.
سیامک امیرخیزی، رئیس هیات موتور سواری و اتومبیلرانی استان در گفتگو با نصر در خصوص این دوره از مسابقات گفت: مسابقات موتور سواری هارد اندرو انتخابی تیم ملی در دو روز و در کوه عینالی تبریز برگزار می شود.
وی در ادامه افزود: موانعی که در این  رقابت ها به کار برده می شود با وجود اینکه مصنوعی است اما بصورت شبیه سازی طبیعی بکار برده شده است. همچنین در روز جمعه ادامه مسابقات برای اولین با در مسافت سخت 6 کیلومتری برگزار می شود.
رئیس هیات موتور سواری و اتومبیلرانی استان همچنین با اشاره به تعداد نفرات حاضر در این  رقابت ها خاطر نشان کرد: 50 نفر از قهرمانان سراسر کشور در این مسابقات حاضر شده اند و با توجه به سختی مسیر در این رقابت ها ورزشکاران برای حضور در رقابت های بین المللی آماده خواهند شد.
امیرخیزی با بیان اینکه کوه عینالی به یکی از مناطق با ظرفیت تبدیل شده است، گفت: مجموعه عینالی تبریز امروزه به یکی از مناطق مهم ورزشی استان تبدیل شده است و ورزشکاران زیادی در این مجموعه مشغول به ورزش هستند. با این وجود با همکاری مسئولان شهری فضاها و فرصت های موجود در این مکان برای حضور جوانان در فعالیت های نشاط آور فراهم شده است که در این زمینه باید از تمامی تلاشگران تقدیر و تشکر نمایم.
در حاشیه برگزاری این مسابقات تعدادی از موتور سواران به دلیل سخت بودن مسیر مسابقه دچار حادثه شدند و با مصدومیت شدید راهی بیمارستان شدند.
انتهای پیام/

پژوهشیار