معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه:

رزمایش سپاه پیام‌هایی برای دوست و دشمن داشت/ با تغییر در مرزهای منطقه قاطعانه برخورد می‌کنیم

1401/07/29 - 16:06 - کد خبر: 78302
علی اکبر پور جمشیدیان

نصر: معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با تاکید بر اینکه امنیت مردم مرزنشین برای ما مهم است و منافع حیاتی و اقتصادی برای ما مهم بوده و جزو خط قرمز است، گفت: امروز عملا اخطار دادیم که حضور نیروهای مسلح در منطقه مرزنشین حاکی از این اهمیت می‌باشد.

به گزارش نصر، سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان، در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به رزمایش یک هفته‌ای نیروهای زمینی در منطقه ارس اظهار کرد: این گوشه‌ای از توانایی نیروهای مسلح بود به طوری که نیروهای مسلح با توکل بر خدا و اتکا به نیروهای نخبه خود و تجهیزات به روز بومی در حال خدمت رسانی است.
وی با تاکید بر اینکه ما امروز متکی به ظرفیت‌های بومی، امکانات داخلی و جوانان کشورمان در حال دفاع از میهن هستیم، گفت: این رزمایش در اوج اقتدار و در منطقه حساس قفقاز و حاشیه رود ارس برگزار شد و چندین پیام داشت.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران ادامه داد: در این رزمایش بیش از صدها دستگاه ماشین آلات و دستگاه‌هایی که بخش عظیمی از آن برای دو استان آذربایجان‌شرقی و اردبیل بود مورد استفاده قرار گرفت و ستون بزرگ ماشین‌آلات و تجهیزات نظامی که بیش از ۳۰۰ کیلومتر طول این ستون بود به سمت مرز حرکت کرد و با استقبال مردم روبه‌رو شد.
پورجمشیدیان خاطرنشان کرد: پهپاد پیشرفته و انتحاری شناسایی و رزمی انواع موشک سلاح و تجهیزات و ماشین آلات زرهی و رزمی از جمله برنامه‌های این رزمایش بود که به نمایش گذاشته شد.
وی اظهار کرد: عملیات‌های بزرگی هلی‌برن توسط واحدهای هوانیروز سپاه پاسداران، عملیات نصب پل، عملیات واکنش سریع، چتربازی، عبور از رودخانه، عملیات بارریزی از عملیات‌های برگزار شده این رزمایش بود.
پورجمشیدیان خطاب به دوستان و دشمنان کشور گفت: پیام این رزمایش نسبت به دوستان و کشورهای همسایه پیام دوستی و همکاری و صلح است و نسبت به دشمنان ما که در بخش‌هایی از کشورهای همسایه ما حضور دارند و می‌خواهند فتنه در کشورمان ایجاد کنند بدانند که در هر نقطه از این سرزمین که باشند با مشت محکم و گره کرده ما روبه‌رو خواهند شد از این‌رو باید تکلیف خود را مشخص کنند.
وی ادامه داد: کشورهای همسایه ادعا کردند که حضور صهیونیست‌ها توهمی است که ایران دارد و ما هم می‌گوییم امیدواریم که این توهم باشد زیرا اگر واقعیت داشته باشد تبعات حضور رژیم صهیونیستی را خواهند دید و در زمان خودش باید پاسخگو باشند.
پورجمشیدیان با تاکید بر اینکه امنیت مردم مرزنشین برای ما مهم است و منافع حیاتی و اقتصادی برای ما مهم بوده و جزو خط قرمز است، گفت: امروز عملا اخطار دادیم که حضور نیروهای مسلح در منطقه مرزنشین حاکی از این اهمیت می‌باشد.  معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه گفت: مردم کشورهای آذربایجان و  ارمنستان تهدیدی برای ما نیستند بلکه همسایه ما هستند ولی آنچه تهدید است اتفاقاتی است که آنجا می افتد و حضور صهیونیست‌ها و ناتو در آنجاست که ما از کنار این‌موضوع نخواهیم گذشت.
وی خاطرنشان کرد: تغییر مرزها بسیار مهم است؛ کشور آذربایجان به دنبال آنچه بود به آن رسید و قره باغ آزاد شد و ما هم تبریک گفتیم اما امروز اگر بخواهد تجاوزی صورت گیرد و مرزهای ما تغییر کند و راه‌های چندین هزار ساله اتصال ایران به اروپا را خدشه دار کنند ما حساس هستیم و برخورد قاطعانه خواهیم کرد.
پورجمشیدیان با تشکر از مردم بخاطر همراهی و همکاری در طول این رزمایش، با بیان اینکه تاریخ آذربایجان یک تاریخ مهم برای مردم است، اظهار کرد: جوانان تاریخ را مطالعه کنند؛ زیرا تاریخ چند سال اخیر کشور بسیار مهم بوده و درس‌های بزرگی می‌دهد. تاریخ حکومت صفوی و نحوه شکل‌گیری، جنگ چالدران را مطالعه کنید و ببینید هزاران جوان جان خود را به خاطر سرزمین فدا کردند.
پورجمشیدیان ادامه داد: مطالعه تاریخ نشان خواهد داد که چه‌ کسانی دوست و چه‌ کسانی دشمن بودند و چه جنایت‌هایی برای مردم شریف انجام گرفته است.  
انتهای پیام/

پژوهشیار