عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس؛

طرح بانکداری از اقدامات خودسرانۀ بانک‌های خصوصی جلوگیری می‌کند

1401/06/17 - 14:26 - کد خبر: 74318
حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی

نصر: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: طرح بانکداری جمهوری اسلامی از اقدامات خودسرانۀ برخی بانک‌های خصوصی جلوگیری می‌کند.

به گزارش نصر، سید محمد رضا میرتاج الدینی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما اظهار داشت: «طرح بانکداری جمهوری اسلامی» یکی از دو طرح بسیار مهم برای اصلاح نظام بانکداری در کشور و نخستین طرح درباره «اصلاح قانون بانک مرکزی» است که با هدف افزایش اقتدار و استقلال بانک مرکزی طراحی شده است. با اجرای این طرح، ارکان بانک مرکزی تقویت و رکن شورای فقهی قانونمندتر خواهند شد تا الگوی بانکداری اسلامی تقویت شود.
 وی افزود: طرح دیگر مربوط به «اصلاح قانون نظام بانکی» است که اکنون در کمیسیون اقتصادی درحال چکش‌کاری است. این طرح پس از پشت سر گذاشتن مراحل بررسی آن در کمیسیون، جهت بررسی بیشتر و تصویب به صحن علنی خواهد آمد.
 نماینده مردم تبریز، آذرشهر واسکو ادامه داد: بانک‌ها بدون حساب وکتاب و رعایت سیاست‌های کلان به شرکت‌های زیرمجموعه خود تسهیلات می‌دهند که علاوه بر خلق پول، سبب تورم و افزایش حجم نقدینگی کشور می‌شوند که دود همه این مسائل به چشم مردم می‌رود لذا مجلس با تصویب طرح بانکداری جمهوری اسلامی درصدد است جلوی این رویه غلط را بگیرد.
انتهای پیام/

پژوهشیار