معاون بنیاد مسکن تشریح کرد

فرآیند پرداخت وام مسکن روستایی

1401/06/16 - 12:21 - کد خبر: 74172
ساخت و ساز

نصر: معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: به دنبال ارجاع دستورالعمل پرداخت تسهیلات ساخت مسکن روستایی، توزیع استانی و تعیین بانک‌های عامل انجام می‌شود که ممکن است یکی دو روز زمان ببرد.

به گزارش نصر، مجید جودی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از روز دوشنبه ۱۴ شهریورماه ضوابط پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی به ۹ بانک مربوطه اعلام شد که در مرحله‌ی بعد باید بانک‌ها این بخشنامه را به استان‌ها ابلاغ کنند.
وی افزود: با توجه به این‌که دستورالعمل ارجاعی به اضافه توزیع استانی به بانک‌ها اعلام شده است بانک‌های عامل باید به واحدهای استانی خود سهمیه‌ها را اعلام کنند. این فرآیند احتمالا یکی دو روز طول می‌کشد.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن خاطرنشان کرد: خوشبختانه مصوبه اخیر در مقایسه با دوره‌های گذشته سریع‌تر به بانک‌های عامل ابلاغ شده و انتظار داریم از هفته آینده پرداخت وام آغاز شود.
جودی درباره نحوه دریافت وام توسط متقاضیان گفت: اکثر ثبت نام‌ها صورت گرفته و پرونده‌ها تکمیل شده است. بلافاصله پس از ابلاغ استان، ما متقاضیان را به بانک‌ها معرفی می‌کنیم.
وی تاکید کرد: ما از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع می‌دهیم که پرونده آنها به کدام بانک ارسال شده و به آنجا بروند. در مواردی نیز به متقاضیان اعلام می‌کنیم که معرفی‌نامه را از بنیاد مسکن دریافت و به بانک مراجعه کنند.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: کسانی که هنوز برای  تشکیل پرونده اقدامی نکرده‌اند برای تشکیل پرونده و درخواست وام به بنیاد مسکن منطقه خود مراجعه کنند.
انتهای پیام/

پژوهشیار