وی را در مقابل چشم شوهرش دزدیده بودند:

فیلم لحظه دستگیری ربایندگان زن شیرازی

1401/06/02 - 14:01 - کد خبر: 72598
دستگیری

نصر: فرمانده انتظامی استان فارس گفت: سارقان مسلح پس از سرقت سواری تویوتا و مجروح کردن سرنشین و همچنین گروگان ‌گرفتن راننده، با تیزبینی پلیس در محور شیراز-کرمان زمین‌گیر شدند.

به گزارش نصر، سردار "رهام‌بخش حبیبی" فرمانده انتظامی استان فارس بیان کرد: عصر روز گذشته (31 مردادماه) از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 خبری مبنی بر سرقت مسلحانه خودرو و آدم ربایی در یکی از خیابان‌های شیراز به پلیس اعلام و ماموران انتظامی سریعا برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: ماموران انتظامی در بررسی‌های اولیه و تحقیق از شاهدان عینی مطلع شدند که دو نفر جوان حدودا 25 ساله با اسلحه کمری قصد سرقت یک سواری ویتارا داشته‌اند که پس از ناکامی به سمت یک تویوتا کمری که در کنار خیابان پارک و زن و شوهری در‌ آن بوده رفته و اقدام به تیراندازی کرده‌اند.
 فرمانده انتظامی استان ادامه داد: سارقان مسلح پس از مجروح کردن سرنشین (زن) با اسلحه کلت، خودرو کمری را سرقت و همسر وی را با تهدید گروگان و به سمت خروجی شیراز متواری می‌شوند.
سردار "حبیبی" با بیان اینکه در طول مسیر سارقان فرد گروگان‌ گرفته را با سلاح سرد مجروح و وی را از خودرو پیاده می‌کنند، تصریح کرد: سریعا طرح مهار اجرا و با اقدامات فنی و تخصصی و همچنین استفاده از یک فروند بالگرد، تویوتا کمری مسروقه در محور مواصلاتی شیراز-کرمان شناسایی و دستور ایست صادر شد.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه سارقان مسلح پس از طی مسافتی تعقیب و گریز به سمت ماموران تیراندازی می‌کردند، گفت: با تدابیر و اقدامات فنی، در یک عملیات پیچیده و با هوشیاری کامل هر دو سارق مسلح دستگیر و خودرو مسروقه نیز کشف شد.
وی با بیان اینکه راننده و سرنشین خودرو روانه بیمارستان و حال عمومی آنان رضایت‌بخش است، گفت: در بازرسی از متهمان یک قبضه اسلحه کمری به همراه مقداری مهمات مربوطه کشف شد.    
فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه علت این حادثه و گروگان‌گیری فقط سرقت خودرو بوده است، گفت: برخورد با مخلان نظم و امنیت و سارقان و هنجارشکنان به صورت ویژه در دستور کار پلیس فارس قرار دارد.
انتهای پیام/

پژوهشیار