یک عضو کمیسیون عمران بیان کرد

گران‌فروشی ایرلاین‌ها ممنوع

1401/05/22 - 12:12 - کد خبر: 71262
بلیط هواپیما

نصر: یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت نظارت بر شرکت های هواپیمایی به ویژه در ایام اربعین تاکید کرد: باید یکبار برای همیشه قاطعانه در برابر زیاده خواهی ها و گران فروشی ایرلاین ها ایستاد.

به گزارش نصر، اقبال شاکری با تاکید بر ضرورت ممانعت از گران فروشی ایرلاین ها در ایام اربعین، بیان کرد: وزیر راه و شهرسازی به این موضوع ورود کرده و با قاطعیت اعلام کرد قیمت های تعیین شده برای ایام اربعین قطعی بوده و اگر ایرلاین ها تخلف کنند مورد برخورد قانونی قرار خواهند گرفت اما تجربه نشان داده برخورد قانونی با شرکت های هواپیمایی، بازدارنده نیست.

هر ازچندگاهی شاهد تخلف ایرلاین ها هستیم
این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه اظهار کرد: این سیکل معیوب هر چند ماه یکبار تکرار می شود، یکبار بر سر تکمیل ظرفیت هواپیماها، یکبار بر سر بلیت فروشی به مسافران داخلی و خارجی و یا برای سایر موضوعات مختلف دیگر نیز هر چند وقت یکبار شاهد تخلف ایرلاین ها هستیم. در ایام اربعین حسینی نیز برای اعزام زائران هر ساله با تخلف ایرلاین ها مواجه هستیم.

اقتدار لازم در برخورد با تخلفات ایرلاین ها وجود ندارد
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه به نظر می رسد اقتدار لازم در مدیریت و نظارت بر شرکت های هواپیمایی وجود ندارد، تصریح کرد: کمیسیون عمران مجلس تاکنون چندین بار در این زمینه جلسه تشکیل داده است اعضای کمیسیون نیز اخطارهای لازم را به وزیر راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی داده اند. امیدواریم امسال که وزیر راه و شهرسازی از الان به موضوع ورود داشته است شاهد رفتار غیر قانونی ایرلاین ها نباشیم. باید قیمت های مصوب اجرایی شود. تاکنون نحوه اعمال قانون در خصوص شرکت های هوایی متخلف بازدارنده نبوده است و باید برخورد بازدارنده با ایرلاین های متخلف صورت گیرد.

باید دست واسطه ها کوتاه شود
شاکری تاکید کرد: از سوی دیگر گاهی واسطه هایی در میان شرکت های هواپیمایی و خریدار واقعی وجود دارد که قیمت ها را بالا می برند که باید این بخش نیز کنترل شود. گاهی نیز دفاتر فروش مبالغ را بالا می برند. باید به صورت دقیق بر این حوزه نظارت صورت گیرد و با متخلفان برخورد شود. کمیسیون عمران تاکنون چندین بار این موضوع را پیگیری کرده است که امیدواریم پیگیری های وزیر راه و شهرسازی بتواند جلوی زیاده خواهی ایرلاین ها را بگیرد.
انتهای پیام/

پژوهشیار