امیر آشتیانی اعلام کرد؛

رشد ۲.۵ برابری خدمات وزارت دفاع در تولید محصولات غیرنظامی

1401/05/13 - 14:31 - کد خبر: 70548
محمدرضا آشتیانی

نصر: وزیر دفاع گفت: خدمات وزارت دفاع در سال ۱۴۰۱ در تولید محصول و خدمات غیرنظامی در بخش غیردولتی رشد ۲.۵ برابری داشته است.

به گزارش نصر، امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آئین رونمایی از محصول مشترک وزارت دفاع و ایران خودرو که با حضور وزیر صمت انجام شد، اظهار داشت: در راستای وظایف ذاتی وزارت دفاع ما مسئولیت پشتیبانی از نیروهای مسلح در ابعاد تجهیزاتی تسلیحاتی را برعهده داریم اما وظایف دیگری هم برای ما تعریف شده که در جهت کمک به صنعت کشور است.
وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت‌هایی که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سالهای اخیر داشته است، کمک به سایر صنایع را در دستور کار خود قرار داده و تلاش داریم سرریز فناوری‌ها و توانمندی‌های موجود در وزارت دفاع را در اختیار بخش خصوصی و صنعتی قرار دهیم و خوشبختانه در این عرصه نیز کارهای بسیار بزرگ انجام شده است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در نمایشگاه توانمندی‌های دانش بنیان وزارت دفاع، حدود ۱۱۰۰ محصول را که در حوزه‌های غیر نظامی توسط وزارت دفاع تولید شده است را شاهد هستید اما کار انجام شده در وزارت دفاع و نیروهای مسلح بسیار گسترده‌تر از این هاست.
امیر آشتیانی تصریح کرد: خدمات وزارت دفاع در سال ۱۴۰۱ در تولید محصول و خدمات غیرنظامی در بخش غیردولتی، رشد ۲.۵ برابری داشته است، یعنی وزارت دفاع همراهی و همکاری با بخش صنعتی و خصوصی را در دستور کار خود قرار داده است و با توجه به تأکیدات رئیس جمهور و فرماندهی معظم کل قوا این امر با سرعت و شدت بیشتری در حال انجام است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به بازدید وزرا و مسئولین مختلف از نمایشگاه توانمندی‌های دانش بنیان وزارت دفاع، گفت: قطعاً بازدید مسئولین و وزرا از این توانمندی‌ها می‌تواند تأثیر راهبردی بر تأمین نیازهای بخش‌های مختلف کشور از درون کشور و توسط شرکت‌های دانش بنیان داشته باشد، وزارت دفاع در حوزه‌های مختلف هوایی، دریایی، زمینی، ریلی و بحث‌های تخصصی الکترونیک و مهندسی نفت، پتروشیمی و بسیاری از حوزه‌های دیگر دارای علم و تجارب و فناوری‌های بسیار پیشرفته است و با توجه به رشدی که در این سال‌ها داشته، قطعاً اگر این توانمندی‌ها به سایر بخشهایی که نیاز به این فناوری‌ها دارند، انتقال پیدا کند می‌تواند بسیار مؤثر باشد.
امیر آشتیانی در خصوص همکاری مشترک با صنعت خودروسازی کشور، گفت: اگر ارتباطات و تعاملات و هم افزایی میان بخش‌ها و دستگاه‌های موجود در کشور را افزایش دهیم، می‌توانیم به پیشرفت کشور سرعت بیشتری ببخشیم.
وی تاکید کرد: وزارت دفاع این آمادگی را دارد که با سایر دستگاه‌ها همکاری داشته و توانمندی‌ها و دانشی را که به آن دست یافته است، در اختیار این بخش‌ها قرار دهد، اما سایر بخش‌ها نیز باید خواستار این همکاری باشند. آنها باید بیایند اعلام نیاز کنند، ایده دهند و با همکاری و همراهی آن ایده و نیاز پیگیری شده، پرورش یافته، تبدیل به محصول و توسعه فناوری شود. ما هیچ محدودیتی در وزارت دفاع نداریم و هر بخشی از کشور که به وزارت دفاع مراجعه کند، قطعاً می‌توانیم به آنها کمک کنیم و کارهای بزرگی را با همراهی و همکاری آنها انجام دهیم.
انتهای پیام/

پژوهشیار