افزایش ظرفیت پذیرش؛

مهلت انتخاب رشته در آزمون دستیاری پزشکی تمدید شد

1401/05/06 - 11:42 - کد خبر: 69791
کنکور، آزمون

نصر: فرصت انتخاب رشته در آزمون دستیاری پزشکی دوره چهل و نهم برای داوطلبان مجاز تمدید شد و داوطلبان می توانند از ۸ تا ۱۴ مرداد نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

به گزارش نصر، چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی صبح پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در تعداد ۳۲ حوزه امتحانی و ۳۰ شهر کشور برگزار شد.
در این دوره از آزمون تعداد ۱۲ هزار و ۷۲۵ نفر در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۸۴۷ نفر حائز شرایط بودند. از میان افراد واجد شرایط تعداد ۱۱ هزار و ۶۷ نفر کارت ورود به جلسه خود را دریافت کردند. تعداد ۵ هزار و ۸۶۱ نفر معادل ۴۶ درصد از داوطلبان مرد و ۶ هزار و ۸۶۴ نفر معادل ۵۴ درصد از داوطلبان زن بودند.
نتایج اولیه و کارنامه داوطلبان ۳۱ خردادماه ۱۴۰۱ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی http://www.sanjeshp.ir منتشر شد و داوطلبانی که طبق ضوابط مجاز به انتخاب رشته محل شده اند، تا پنجشنبه ۹ تیرماه ۱۴۰۱ فرصت داشتند ۱۰۰ کدرشته محل را انتخاب کنند.
با توجه به پایان فرصت انتخاب رشته، مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی که تا کنون موفق به انتخاب رشته محل نشده اند ترتیبی اتخاذ شد که داوطلبان از روز شنبه ۸ مرداد تا روز دوشنبه ۱۰ مرداد بتوانند نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کنند.
اصلاحات جدید دفترچه راهنمای انتخاب رشته محل جهت افزایش ظرفیت اعلام شده است.
داوطلبان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته محل و مندرجات این اطلاعیه، به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه و نسبت به ثبت انتخاب رشته محل اقدام کنند.
ضمنا آن دسته از داوطلبانی که قبلا ً نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کرده اند، می توانند در صورت تمایل از ۸ تا ۱۰ مرداد، نسبت به مشاهده و یا ویرایش رشته محل های انتخابی خود اقدام کنند.
نکته ۱: با توجه به حذف رشته پزشکی اجتماعی دانشگاه های تبریز، مشهد و بوشهر آن دسته از داوطلبانی که این رشته محل را انتخاب کرده اند باید آن رشته محل را حذف کرده و در صورت تمایل رشته محل دیگری را جایگزین کنند.
نکته ۲: با توجه به اینکه رشته جراحی مغز و اعصاب دانشگاه اراک از دو نفر ظرفیت به یک نفر کاهش یافته است و نیز دو رشته رادیوانکولوژی و پزشکی هسته ای به صورت محروم داوطلب نمی پذیرند لذا داوطلبانی که این رشته محل را به صورت محروم انتخاب کرده اند نسبت به حذف آن اقدام کنند، در صورت عدم اصلاح این انتخاب حذف خواهد شد.
نکته ۳: رشته گوش و حلق و بینی با محل تعهد یزد (ابرکوه) در جدول محل تعهدات بومی مناطق محروم حذف شده است لذا داوطلبانی که این رشته رابا این محل تعهد انتخاب کرده اند نسبت به حذف آن اقدام کنند، در صورت عدم اصلاح، این انتخاب حذف خواهد شد.
انتهای پیام/

پژوهشیار