براساس تازه‌ترین داده‌ ها/

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

1401/04/30 - 12:39 - کد خبر: 69127
همه گیری کرونا

نصر: بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۵۷۱ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۶۸۹ نفر رسیده و مرگ 6 میلیون و ۳۹۶ هزار و ۱۳۱ بیمار کووید نیز تأیید شده است.

به گزارش نصر، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۱.۷ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۸ میلیون مبتلا، پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۳.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۶ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۳.۲ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
 
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۱,۷۶۷,۴۶۰ ۱,۰۵۰,۷۰۲
۲ هند ۴۳,۸۲۵,۱۸۵ ۵۲۵,۸۷۰
۳ برزیل ۳۳,۴۵۴,۲۹۴ ۶۷۶,۲۸۰
۴ فرانسه ۳۳,۲۵۸,۴۸۱ ۱۵۱,۱۰۴
۵ آلمان ۳۰,۱۳۱,۳۰۳ ۱۴۲,۹۴۸
۶ انگلیس ۲۳,۲۱۲,۵۶۵ ۱۸۲,۷۲۷
۷ ایتالیا ۲۰,۳۸۵,۸۱۴ ۱۷۰,۳۷۰
۸ کره جنوبی ۱۹,۰۰۹,۰۸۰ ۲۴,۷۹۴
۹ روسیه ۱۸,۵۰۴,۷۲۹ ۳۸۱,۹۹۷
۱۰ ترکیه ۱۵,۵۲۴,۰۷۱ ۹۹,۱۸۴

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۹۶ هزار و ۶۳۵ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۵۶۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
همچنین در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.
انتهای پیام/

پژوهشیار