با اصلاح قیمت گندم محقق شد؛

صرفه‌جویی ۶۰ هزار تنی مصرف ماهانه گندم صنف و صنعت

1401/04/08 - 12:24 - کد خبر: 67020
گندم

نصر: شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام‌کرد: با اصلاح قیمت گندم صنف و صنعت، شاهد صرفه‌جویی در مصرف این کالای استراتژیک و آغاز حرکت در مسیر مصرف استاندارد گندم این بخش از ابتدای اردیبهشت‌ماه امسال هستیم.

به گزارش نصر، میزان فروش سامانه گندم صنف و صنعت در اردیبهشت‌ماه امسال به ۸۵ هزار و ۲۳۵ تن رسید؛ این در حالی است که در اردیبهشت ۱۴۰۰ این میزان ۱۴۶ هزار و ۲۹۸ تن بود و صرفه‌جویی ۴۲ درصدی را نشان می‌دهد.
 این گزارش می‌افزاید: متغیر اصلی صرفه‌جویی بیش از ۶۱ هزار تنی در میزان تحویل گندم به صنف و صنعت در اردیبهشت‌ماه سال جاری نسبت به اردیبهشت‌ماه سال گذشته، اصلاح قیمت‌ها در فرآیند عرضه این محصول استراتژیک بوده است.
بر اساس گزارش‌های موجود، در شرایطی شاهد صرفه‌جویی ۴۲ درصدی گندم در این بخش هستیم که فرآورده‌های حاصل از این محصول در صنایع ماکارونی، بیسکویت، شیرینی، شکلات و فرآورده‌های مشابه، بدون انقطاع و توقف، تولید و از طریق چرخه‌ توزیع به بازار عرضه شده‌اند.
بررسی‌های به عمل آمده نشان می‌دهد که اصلاح قیمت گندم در این بخش، به نحوی مانع خروج آرد از نظام توزیع شده و از هدر رفتن سرمایه ملی جلوگیری کرده است.
انتهای پیام/

پژوهشیار