خبر/

یک قلاده خرس زخمی در شهرستان هوراند تلف شد

1401/04/07 - 12:29 - کد خبر: 66905
خرس

نصر: رئیس اداره محیط زیست شهرستان هوراند گفت: یک قلاده خرس قهوه‌ای که احتمالا بر اثر برخورد با خودرو در جاده هوراند زخمی شده بود، پس از تلاش بسیار برای مداوای آن امروز تلف شد.

به گزارش نصر، سیف الله حسن پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با گزارشات مردمی مبنی بر مشاهده یک قلاده خرس قهوه ای در باغات روستای پشتو از توابع هوراند، ماموران اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان بلافاصله به محل اعزام و با یک قلاده خرس قهوه ای حدودا دو ساله و بشدت زخمی که وضعیت مساعدی نداشت، مواجه شدند.
وی ادامه داد: این حیوان مطابق هماهنگی های سریع با دامپزشکی مستقر در شهرستان و بدلیل شدت جراحات و کمبود امکانات دامپزشکی در شهرستان هوراند بلافاصله به مرکز دامپزشکی شهرستان اهر منتقل شد تا تحت مداوا قرار گیرد.
حسن پور گفت: متاسفانه براساس تشخیص دامپزشک به دلیل شدت جراحات وارده و عفونی شدن جراحات و شکستگی های متعدد در نقاط مختلف بدن، این خرس تلف شد.
وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده گونه های مختلف حیات وحش در مناطق، مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۴۰ به حفاظت محیط زیست اطلاع رسانی کنند.
شهرستان هوراند در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرق تبریز واقع شده و به دلیل مجاورت با جنگل های ارسباران و داشتن ارتفاعات بکر و دست نخوردهف ماوای حیوانات وحشی مختلف از جمله خرس قهوه ای است.
انتهای پیام/

پژوهشیار