خبر/

" چو عضوی به درد آورد روزگار" بر صحنه تئاتر شهر تبریز 

1401/04/02 - 11:32 - کد خبر: 66440
عکس

نصر: نمایش " چو عضوی به درد آورد روزگار" بر صحنه تئاترشهر تبریز می‌رود.

به گزارش نصر، این نمایش اقتباسی از "پزشک نازنین" نیل سایمون نوشته و با طراحی و کارگردانی علیرضا کوشک جلالی در سالن اصلی تئاتر شهر تبریز به روی صحنه می‌رود.
بر اساس این گزارش، ظهر امروز در نشست خبری و مراسم رونمایی از پوستر نمایش " چو عضوی به در آورد روزگار" وحید محمدی تهیه‌کننده نمایش که در نبود کوشک جلالی بخش هدایت بازیگران را نیز بر عهده داشت، با اعلام خبر فوق اظهار کرد: دو سال قبل پیش از شیوع کرونا که علیرضا کوشک جلالی در تبریز حضور داشت این‌نمایش و نمایش " مسیو ابراهیم" آماده شدند و‌قرار بود، زمستان ۹۸ اجرا شود، اما شروع پاندمی کرونا مانع شد.
وی افزود: از فروردین امسال با تغییراتی در گروه تمرینات دوباره را شروع کردیم و استاد جلالی نیز به صورت آنلاین بر تمرینات نظارت داشتند.
این دانش‌آموخته‌ی تئاتر همچنین گفت: تمام عوامل روی صحنه در این نمایش از فارغ‌التحصیلان موسسه سینما تئاتر تبریز هستند.
وی تاکید کرد: موسسه سینما تئاتر تبریز که سرمایه‌گذار این نمایش نیز هست قصد دارد هنرجویانی که در رشته تئاتر آموزش می‌بینند، پس از پایان دوره‌ها بتوانند با اجرای عملی و کسب تجربه مسیر خود را در تئاتر تبریز پیدا کنند.
محمدی ادامه داد: نمایش " چو عضوی به درد آورد روزگار" نمایشی کمدی_اجتماعی است و تمام سعی ما این بود که صلح‌دوستی و عدالت‌طلبی که نیاز امروز جهان است را با زبانی طنز و فانتزی به نمایش بگذاریم.
این گزارش می‌افزاید، در این نمایش فریبا سهرابی هدایت بخش کورئوگرافی و فرم را برعهده دارد و در این مورد توضیح می‌دهد: تمام سعی من بر این با استفاده حداکثری از راهنمایی‌های استاد کوشک جلالی حرکات و فرمی را طراحی کنم که در راستای محتوای نمایش باشند که در تئاتر تبریز جز تئاتر فیزیکال، چندان اتفاق نمی افتد و متاسفانه کورئوگرافی به درستی صورت نمی‌گیرد.
گفتنی است نمایش چو عضوی به درد آورد روزگار از سوم تیرماه ساعت ۲۰ در سالن اصلی تئاتر شهر تبریز به روی صحنه می‌رود.
بر اساس این گزارش، عوامل این نمایش به شرح زیر است:
نويسنده ، طراح و كارگردان : عليرضا كوشك جلالي 
تهيه كننده : وحيد محمدي 
(سرمايه گذار : موسسه سينما تئاتر تبريز )
كرئوگراف : فريبا سهرابي 
دراماتورژ : هومن جلالي 
بازيگران : اميد والا ، مسعود زارعي ، فاطمه حاجي زاده ، فائزه خندان ، سجاد سوري ، اصلان صفي ، فرهاد آقايي ، دارينا مكاني ، معصومه ابراهیمی 
دستياران كارگردان : مهدي فتحي و فريبا سهرابي 
مدير صحنه : سعيد بااميد 
منشي صحنه : الياز سالاري
طراح لباس : مهسا محمدي فرشيد 
طراح نور : علي صفائي فر 
گريمور: ترمه پارسا
روابط عمومي : پري اشتري
توليد محتوا : آرمان فتاحي 
عكاس : احمد شاكري 
طراح پوسترو بروشور : رضا نيكخواه
دستياران صحنه : امير محمد خدايي و پويا ذوقمند نيا
انتهای پیام/

پژوهشیار