معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خبر داد:

نیاز زلزله‌زدگان به وسایل گرمایشی و چادر ضخیم

1398/08/25 - 13:30 - کد خبر: 6625
زلزله تبریز، ورنکش میانه

نصر: معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی با توجه به فصل سرما به وسایل گرمایشی، لباس گرم و چادرهای ضخیم نیاز دارند.

به گزارش نصر به نقل از فارس، علیرضا عسگریان معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در گفت‌وگویی درباره اقدامات صورت‌گرفته در زلزله آذربایجان شرقی اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حدود 56 روستا در سراب و میانه در اثر زلزله اخیر آسیب دیده‌اند.

وی گفت: 418 خانه مددجویان کمیته امداد در این زلزله دچار آسیب شدند که 243 خانه باید احداث کامل شود و 175 خانه نیز نیاز به تعمیر دارد.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد بیان داشت: 62 جایگاه دام مددجویان کمیته امداد در این زلزله آسیب دیده‌اند که 22 جایگاه باید کاملا احداث شود و 40 جایگاه نیز نیاز به تعمیر دارد.

عسگریان یادآور شد: 195 خانوار نیازمند لوازم ضروری زندگی هستند که بر اساس برآوردهای صورت‌گرفته بخشی از آن توسط کمیته امداد تامین شده که مرحله دوم نیز به زودی ارسال خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه آن منطقه سردسیر است، نیاز به چادر ضخیم، لباس گرم و بعضی وسایل گرمایشی نفت‌سوز دارند که بخشی از این کالاها تهیه شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد درخواست کرد که مردم برای کمک به زلزله‌زدگان می‌توانند با کد #1*8877*و یا شماره حساب 3333 بانک ملی کمک‌های خود را به زلزله‌زدگان ارسال کنند.

عسگریان افزود: اقدامات اولیه در این خصوص صورت گرفته و ساخت و تعمیر خانه‌های آسیب‌دیده در این زلزله توسط کمیته امداد آغاز شده، ولی در فصلی قرار داریم که ساخت و ساز کمی به کندی پیش می‌رود.

انتهای پیام/

پژوهشیار