مدیر جهاد کشاورزی مراغه خبر داد؛

پرداخت ۹۲ میلیارد تومان به دامداران و مرغداران مراغه

1401/03/26 - 12:44 - کد خبر: 65757
عکس

نصر: مدیر جهاد کشاورزی مراغه گفت: ۹۲میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش در طرح مردمی سازی یارانه‌ها به دامداران و مرغداران این شهرستان پرداخت شد.

به گزارش نصر، کریمی اصل مدیر جهاد کشاورزی مراغه افزود: این تسهیلات با هدف حمایت از تولید کنندگان مرغ، تخم مرغ و دامداران در راستای مردمی سازی یارانه‌ها برای تامین نهاده پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: از این میزان در بخش طیور به ۸۰ واحد مرغداری گوشتی و تخمگذار ۸۷ میلیارد تومان و ۲۸۶ دامدار پنج میلیارد تومان پرداخت شده است.
به گفته مدیر جهاد کشاورزی مراغه، در بخش شیلات نیز چهار واحد پرورش ماهی برای دریافت چهار میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان تسهیلات به بانک معرفی شده اند.
وی خاطرنشان کرد: تسهیلات سرمایه در گردش برای تامین نهاده‌های دامی با نرخ سود ۱۰، ۱۲ و ۱۵ درصد در اختیار دامداران و مرغداران قرار می‌گیرد.
کریمی اصل از صاحبان مرغداری‌ها و دامداران خواست برای استفاده از این تسهیلات درسامانه سیتا ثبت نام کنند.
مدیر جهاد کشاورزی مراغه گفت: این شهرستان با تولید سالانه بیش از ۵۵ هزار تن گوشت مرغ، تخم مرغ، گوشت قرمز و شیر قطب تولید فرآورده‌های دامی در آذربایجان شرقی است.
دامداران مراغه بیش از ۲۸۸ هزار راس دام سنگین وسبک پرورش می‌دهند و در این شهرستان ۱۱۸ واحد مرغداری گوشتی و تخمی فعال است.
انتهای پیام/

پژوهشیار