حجت الاسلام نوین؛

صدام در بدترین شرایط به ایران حمله کرد

1398/08/22 - 15:34 - کد خبر: 6427
شب خاطره شب خاطره

نصر: راوی شب خاطره 18 حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: صدام حسین در بدترین شرایط انقلاب اسلامی به ایران حمله کرد.

به گزارش نصر، حجت الاسلام نوین در هجدهمین آیین شب خاطره حوزه هنری در جامعه المصطفی العالمیه واحد تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: صدام حسین با پشتبانی آمریکا و غرب در بدترین شرایط و حالت به ایران حمله کردند، که ضمن حمله آنان، آشوب ها و ترورهای مختلفی با همکاری آمریکا در ایران صورت گرفت و پس از این اقدامات، جمهوری اسلامی مورد تحریم دشمنان قرار گرفت به طوری که حتی یک سیم خاردار را نمی توانستیم به کشور وارد کنیم.

وی با بیان اینکه آمریکا به دنبال تجزیه کشور پهناور ایران بود، ادامه داد: هشت سال دفاع مقدس، طولانی ترین جنگ معاصر بود که اگر معجزات الهی شامل حال جمهوری اسلامی نمی شد، این جنگ ناجوانمردانه و نابرابر موجب تجزیه کشور می شد.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه جمهوری اسلامی، با تبعیت از دستورات اسلام وارد جنگ شد، تصریح کرد: امام خمینی (ره) همواره با سبک و روش اسلامی عمل می کردند و تصمیماتی اتخاذ می کردند که به هیچ وجه به ضرر مردم عادی عراق نباشد ولی در مقابل، صدام حسین حتی خانه های شهرهای دوردست ایران از جمله تبریز را بارها بمب باران کرد.

در ادامه این آیین، نورالدین عافی راوی کتاب «نورالدین پسر ایران» با بیان اینکه  باید همواره هدفمان را بشناسیم و با هدف وارد هر مقوله ای شویم، ادامه داد: اوایل جنگ، فضا برای دفاع از کشور فضای سخت و دردآوری بود چرا که رزمندگان با یکدیگر انس می گرفتند و در زمان شهادت، عملیات دهها برابر برایمان سخت تر شد.

وی افزود: ما می پنداشتیم پس از جنگ، همه چیز تمام و راحت خواهیم شد ولی اکنون میبینیم بعد از جنگ، میدان برای جنگ با دشمنان اسلام پیچیده تر و مشکل تر شده است.

راوی کتاب «نورالدین پسر ایران» ضمن خاطره گویی از عملیات والفجر ۸ و عملیات یا مهدی، اظهار کرد: عملیات یا مهدی در کنار کارخانه نمک و دریاچه نمک صورت می گرفت که زمانی هر فردی مصدوم می شد به دریاچه ای پر از نمک می افتد و زجرش چندین برابر می شد که این صحنه ها به هیچ عنوان از ذهنم پاک نمی شود و باید همواره پاسدار خون شهیدان باشیم.

گفتنی است، آیین شب خاطره 18 حوزه هنری آذربایجان شرقی به مناسبت هفته وحدت در جامعه المصطفی العالمیه واحد تبریز برگزار شد.

انتهای پیام/

پژوهشیار