مدیرعامل بیمه سلامت ایران؛

پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از دهک‌های پایین جامعه بیمه شدند

1401/02/28 - 14:17 - کد خبر: 63141
سازمان بیمه سلامت

نصر: مدیرعامل بیمه سلامت ایران از پوشش ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت سه دهک پایین جامعه و ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت حاشیه شهرها در بیمه همگانی سلامت خبر داد.

به گزارش نصر، محمد مهدی ناصحی مدیرعامل بیمه سلامت ایران از پوشش پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت سه دهک پایین جامعه و ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت حاشیه شهرها در بیمه همگانی سلامت خبر داد.
وی با اعلام این خبر در اجلاس روسای دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مازندران گفت: در مجموع پنج میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تاکنون در این دولت به صورت رایگان بیمه شده‌اند. پوشش بیمه‌ای حاشیه‌نشینان نیز از منطقه ۱۲ تهران که تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار داشتند، شروع شد.
وی افزود: ۹۵ درصد هزینه بستری و ۸۰ درصد هزینه‌های سرپایی این افراد در سه دهک پایین جامعه تحت پوشش بیمه قرار دارد.
ناصحی ادامه داد: جمعیت تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز در بخش بستری به صورت رایگان تحت پوشش بیمه خواهند بود و در سرپایی نیز فقط ۱۵ درصد هزینه می پردازند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در ادامه اظهارکرد: برنامه نسخه نویسی الکترونیک که بسیار سخت‌تر از پرونده الکترونیک سلامت است، اجرایی شده است و در مدیریت منابع سلامت و کاهش هزینه‌ها بسیار اثربخش خواهد بود. 
به گفته وی پزشکان در تهران به صورت میانگین ۱۵ قلم و در سایر شهرها ۱۰.۵ قلم آزمایش می‌نویسند که با هر فرمولی حساب کنید، رقم بالایی است و با اجرای برنامه نسخه نویسی الکترونیک این موارد رصد می‌شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، در پایان اظهار کرد: خوشبختانه با رایزنی نمایندگان مجلس و حمایت های وزیر بهداشت طی دو ماه آخر سال ۱۴۰۰ توانستیم بودجه قابل قبولی را برای بیماران صعب العلاج مصوب کنیم.
انتهای پیام/

پژوهشیار