خبر/

ارزش بیت‌کوین به کمترین رقم خود از ماه ژانویه رسید

1401/02/19 - 17:20 - کد خبر: 62504
بیت کوین، ارز دیجیتال

نصر: ارزش بیت‌کوین روز دوشنبه به پایین‌ترین رقم خود از ماه ژانویه سقوط کرد و این در حالی است که رکود بازارهای سهام همچنان به ارزهای رمزپایه آسیب می‌زند، ارزهایی که در زمان حاضر مطابق با دارایی‌های به‌اصطلاح پرخطر مانند سهام فناوری معامله می‌شوند.

به گزارش نصر، ارزش بیت‌کوین روز دوشنبه به پایین‌ترین رقم خود از ماه ژانویه سقوط کرد و این در حالی است که رکود بازارهای سهام همچنان به ارزهای رمزپایه آسیب می‌زند، ارزهایی که در زمان حاضر مطابق با دارایی‌های به‌اصطلاح پرخطر مانند سهام فناوری معامله می‌شوند.
بیت‌کوین در معاملات صبحگاهی امروز به 33266 دلار سقوط کرد و پایین‌ترین سطح از ژانویه را که 32951 دلار ثبت شده بود تجربه کرد. سقوط به زیر این سطح کمترین میزان از ژوئیه سال گذشته میلادی محسوب خواهد شد.
بر اساس این گزارش، بیت‌کوین سپس با ثبت کاهش 1.4درصدی، حدود 33500 دلار معامله شد.
مت دیب، مدیرعامل پلت‌فرم ارزهای رمزنگاری Stack Funds که مقر آن در سنگاپور است، گفت: فکر می‌کنم همه چیز در بازار رمزارز هنوز به‌عنوان دارایی پرخطر طبقه‌بندی می‌شود، و مشابه آنچه در نزدک دیده‌ایم، اکثر ارزهای دیجیتال در حال سقوط هستند.
شاخص بازار بورس نزدک که در زمینه فناوری فعال است، هفته گذشته 1.5 درصد سقوط کرد و تا امروز 22 درصد از دست داده است و علت آن چشم‌انداز تورم در آمریکا اعلام شده است که فدرال رزرو (بانک مرکزی) را مجبور به افزایش نرخ سود بانکی علی‌رغم کاهش رشد اقتصادی کرده است. معاملات آتی نزدک در معاملات صبح دوشنبه 0.8 درصد دیگر کاهش یافت.
دیب گفت از دیگر عوامل کاهش ارزش بیت‌کوین در آخر هفته نقدینگی پایین بازار رمزارز در آخر هفته‌هاست و همچنین ترس کوتاه‌مدت از اینکه استیبل کوین الگوریتمی به‌نام "ترا دلار آمریکا" Terra USD می‌تواند پیوند خود را با دلار از دست بدهد.
استیبل کوین‌ها توکن‌های دیجیتالی هستند که با سایر دارایی‌های سنتی، اغلب با دلار آمریکا پیوند دارند.
اتر، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان که زیربنای شبکه اتریوم است، روز دوشنبه به 2421 دلار سقوط کرد که پایین‌ترین قیمت از اواخر فوریه است.
انتهای پیام/

پژوهشیار