شهردار منطقه پنج خبر داد:

آغاز احداث نخستین میدان میوه و تره بار مدرن تبریز

1401/01/30 - 21:19 - کد خبر: 61663
عکس

نصر: شهردار منطقه پنج تبریز از آغاز احداث پروژه نخستین میدان میوه و تره بار مدرن تبریز مابین شهرک ولی امر و رشدیه خبر داد.

به گزارش نصر، میر علی اصغر نساج غازانی اظهار کرد: این پروژه به مساحت ۱۵۰۰ متر، در دو طبقه و زیربنای ۱۸۷۸ متر مربع با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث می‌شود.
وی با بیان این‌که این مرکز نخستین میدان میوه و تره بار مدرن تبریز محسوب می‌شود، افزود: امکانات مختلفی مانند سیستم برودت مرکزی، جایگاه بارگیری، سردخانه، انبار، سالن سورت و غرفه‌های فروش در این مجموعه پیش بینی شده و از این حیث در تبریز الگو خواهد بود.
وی با اشاره به معایب میادین میوه و تره بار در فضاهای باز، افزود: با توجه به نیازهای جدید شهروندان به ویژه سهولت دسترسی و نیز لزوم رعایت اصول بهداشت محیط، نیاز کاربران به فضاهای امن در برابر تغییرات محیطی، ضرورت ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تنظیف و نگهداری بهداشتی و سالم میوه و سبزیجات در شرایط مناسب و ... میدان‌های تره بار جدید در فضاهای بسته شکل می‌گیرند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، نساج خاطرنشان کرد: این مجموعه ضمن اخذ پروانه از شهرداری منطقه پنج با سرمایه گذاری ۲۲۰ میلیارد ریالی شرکت خانه سازی باغمیشه به منظور ارتقای سطح خدمات و تامین رفاه اهالی شهرک ولی امر، رشدیه و محلات مجاور از ابتدای سال ۱۴۰۱ آغاز و تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.
انتهای پیام/

پژوهشیار