ماجرای اعتراض نیروهای شرکتی مراکز سلامت آذربایجان شرقی چه بود؟

1401/01/24 - 11:46 - کد خبر: 61291
عکس

نصر: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز دلیل تجمع روز گذشته جمعی از نیروهای شرکتی مراکز سلامت استان در مقابل استانداری آذربایجان شرقی را تشریح کرد.

به گزارش نصر، حسین حقائی در گفت‌وگویی در خصوص دلایل تجمعات نیروهای شرکتی مراکز سلامت اظهار کرد: تجمع کارکنان شرکتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در اعتراض به میزان حقوق آنها نبود؛ بلکه آنها به دلیل بی نظمی در پرداخت حقوق‌ها در مقابل استانداری تجمع کرده بودند.
وی ادامه داد: این افراد در چندین سالی که در قالب نیروهای شرکتی فعالیت کرده بودند، از شرکت‌ها ناراضی بودند چراکه حقوق آنها به طور منظم پرداخت نشده و یا علی‌الحساب واریز می‌شد.
وی افزود: ما حقوق آنها را طبق قانون کار و به طور کامل به شرکت‌ها پرداخت می‌کنیم اما اینکه شرکت‌ها چگونه، چه زمانی و یا کمتر از پرداختی ما به آنها واریز کنند، دست ما نیست.
حقائی خاطرنشان کرد: طی مکاتبه‌ای که با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشتیم، مسئله را جویا شدیم که آیا همچنان در این قالب ادامه می‌دهیم یا بهتر است تبدیل وضعیت شوند و حقوق نیروهای شرکتی نیز منظم شده و افزایش یابد. 
وی یادآور شد: طرح نیروهای شرکتی طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب که باید بخشی از خدمات به بخش خصوصی واگذار شود، یکی از طرح‌های خوبی است که اگر به درستی اجرا شود، مثمر ثمر خواهد بود. 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پایان اضافه کرد: طبق قانون، ما امکان پرداخت مستقیم حقوق آنها را نداریم و باید حقوق این افراد توسط شرکت‌ها به آنها پرداخت شود اما می‌توانیم نظارت‌های خود را افزایش دهیم؛ طی جلسه‌ای که امروز خواهیم داشت، مشکلات آنها را پیگیری می‌کنیم.
انتهای پیام/

پژوهشیار