رئیس اورژانس استان:

انجام 6 هزار و 969 عملیات اورژانس آذربایجان شرقی در طرح امداد نوروزی۱۴۰۱/ثبت ۲۰۹ فوتی در آذربایجان

1401/01/16 - 15:14 - کد خبر: 60857
اورژانس

نصر: رئیس اورژانس آذربایجان شرقی از انجام 6 هزار و 969 عملیات اورژانس در طرح امداد نوروزی در استان خبر داد.

به گزارش نصر، فرزاد رحمانی امروز در گفت و گو با خبرنگاران  از انجام ۶ هزار و ۹۶۹ ماموریت توسط عوامل اورژانس استان در طرح امداد نوروزی ۱۴۰۱ (۲۵ اسفندماه تا ۱۴ فروردین ماه) خبر داد و اظهار کرد: این تعداد برای مدت ۲۵ اسفندماه تا ۱۳ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ برابر ۵ هزار و ۹۹۴ ماموریت بوده است. 
وی در تشریح جزئیات این ماموریت‌ها، گفت: عوامل اورژانس استان در طرح امداد نوروزی امسال در مجموع به ۵ هزار و ۶۱۴ ماموریت غیر تصادفی و ۱۳۵۵ ماموریت تصادفی اعزام شده و ۲ هزار و ۷۶۶ بیمار و ۱۱۵۰ مصدوم حادثه را به مراکز درمانی انتقال دادند.
رئیس اورژانس آذربایجان شرقی با اشاره به درمان یک هزار و ۵۱۳ بیمار و ۱۷۲ مصدوم حادثه در محل توسط عوامل اورژانس، افزود: از مجموع کل عملیات‌های اورژانس در طرح امداد نوروزی امسال، فوت ۱۹۳ بیمار و ۱۶ مصدوم حادثه تایید شده است.
وی با اشاره به افزایش موارد مسمومیت‌ با گاز مونوکسید کربن در استان، ادامه داد: نوروز سال گذشته تعداد ۱۲۶ مورد مسمومیت در استان به ثبت رسیده بود اما امسال این آمار به ۱۷۶ مورد رسید.
رحمانی گفت: عملیات‌های اورژانس در طرح امداد نوروزی امسال با افزایش نسبت به سال گذشته رو به رو بوده و به طور میانگین روزانه ۳۷۰ ماموریت (۳۰۲ ماموریت غیرتصادفی و ۶۸ ماموریت تصادفی)، ۲۱۳ مورد اعزام به مرکز درمانی (۱۴۷ بیمار و ۶۶ مصدوم)، ۷۳ مورد درمان در محل، ۱۰ مورد فوتی بیمار و هفت مورد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در استان به ثبت رسیده است.
انتهای پیام/

پژوهشیار