خبر/

واکنش آمریکا به سفر اسد به امارات

1400/12/28 - 08:59 - کد خبر: 60509
بشار اسد

نصر: وزارت خارجه آمریکا از سفر بشار اسد به امارات پس از گذشت ۱۱ سال از شروع جنگ داخلی سوریه، ابراز ناامیدی کرد.

به گزارش نصر به نقل از گزارش خبرنگار سیاست خارجی رویترز، "ند پرایس" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به سفر اسد به امارات، گفت که واشنگتن عمیقاً از مشروعیت بخشیدن به بشار اسد نا امید و نگران است.
رییس جمهوری سوریه روز جمعه در سفری رسمی و پس از مدت‌ها قطع روابط کشورش با کشورهای حاشیه خلیج فارس، وارد امارات متحده عربی شد و با شماری از مقامات این کشور دیدار کرد.
محمد بن راشد آل مکتوم معاون رییس امارات و نخست وزیر و حاکم دوبی در دیدار با اسد ضمن آرزوی امنیت و صلح برای سوریه و مردم آن، ابراز امیدواری کرد که ثبات و شکوفایی بر تمام منطقه گسترش یابد.
در دیدار اسد و بن راشد روابط میان دو کشور و افق گسترش همکاری‌های دو جانبه به ویژه در زمینه اقتصادی، سرمایه گذاری و بازرگانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
اسد همچنین در این سفر با محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی دیدار و گفت وگو کرد. بن زاید در این دیدار تاکید کرد که سوریه، رکن اساسی از ارکان امنیت کشورهای عربی است و ابوظبی، مشتاق است همکاری خود با دمشق را برای تحقق آرزوی ملت سوریه به سوی ثبات و توسعه، گسترش دهد.
دیدار اسد از امارات چند ماه پس از سفر آبان ماه امسال عبدالله بن زاید وزیر امورخارجه امارات به دمشق صورت می گیرد.
عبدالله بن زاید در آن زمان ضمن سفر به دمشق و دیدار با اسد، در حاشیه این دیدار دعوتنامه "محمد بن زاید" ولیعهد ابوظبی از اسد برای سفر به امارات را تقدیم وی کرد.
در اکتبر گذشته بود که رسانه‌های اماراتی گزارش دادند "محمد بن زاید"، ولیعهد ابوظبی و  اسد در یک تماس تلفنی رویدادهای منطقه را بررسی کرده اند.
انتهای پیام/

پژوهشیار