مدیرکل راهداری آذربایجان شرقی؛

مسیر ورودی شهرهای آرباطان و بخشایش در شهرستان هریس بهسازی می‌شود

1400/12/14 - 20:52 - کد خبر: 59917
جاده

نصر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: مسیر ورودی شهرهای آرباطان و بخشایش شهرستان هریس از سوی این اداره کل بهسازی می‌شود.

به گزارش نصر، اورجعلی علیزاده، روز شنبه در گفت و گویی با اشاره به آمادگی این اداره کل برای بهسازی این جاده ها، افزود: به محض مساعد شدن وضعیت جوی، اقدامات لازم برای رفع مشکلات این جاده متناسب با وظایف این اداره کل با همکاری و مشارکت شهرداران آن ها انجام می شود.
وی اظهار داشت: در جریان بازدید هفته گذشته به همراه معاون ساخت و نگهداری راه های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از جاده های ارتباطی شهرستان هریس شامل بیلوردی، آرباطان، سرای، بخشایش و زرنق، مشکلات راه های این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
علیزاده، با اشاره به گلایه نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز از وضعیت نامطلوب آسفالت داخل شهر آرباطان و ورودی بخشایش، گفت: در این راستا کارشناسان این اداره کل به محل اعزام و پس از بررسی های لازم مقرر شد با توجه به شرایط نامساعد جوی برای لکه گیری و چاله پرکنی این جاده ها در اسرع وقت اقدام شود.
شهرستان هریس از ۲ بخش مرکزی و خواجه تشکیل شده‌ است و جمعیت این شهرستان طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ بیش از ۶۹ هزار نفر است.
آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.
این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.
انتهای پیام/

پژوهشیار