دوپینگ حسین ساوه شمشکی تایید شد

1400/11/23 - 11:12 - کد خبر: 58918
دوپینگ

نصر: نمونه دوم تست دوپینگ پرچمدار کاروان اسکی ایران در رقابت‌های المپیک زمستانی مثبت شد.

به گزارش نصر، آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ (وادا) اعلام کرد که تست دوم دوپینگ حسین ساوه شمشکی، نماینده ایران در رقابت‌های اسکی آلپاین المپیک زمستانی پکن مثبت شده است.
تست اول دوپینگ نماینده کشورمان دوشنبه هفته قبل، گرفته و مثبت شد.
حسین ساوه شمشکی به دلیل استفاده از استروئید آنابولیک محروم شده است. بدین ترتیب نام حسین ساوه شمشکی به عنوان نخستین دوپینگی المپیک ۲۰۲۲ ثبت شد.
این اسکی باز ۳۶ ساله در المپیک ۲۰۱۰ ونکوور و ۲۰۱۴ سوچی در مسابقات مارپیچ کوچک و بزرگ به رقابت پرداخت. حسین ساوه شمشکی پرچمدار ایران در مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۴ سوچی و به همراه عاطفه احمدی پرچمدار کشورمان در المپیک ۲۰۲۲ پکن بود.
دکتر عباس نظریان، سرپرست کاروان اعزامی به بازی های المپیک زمستانی پس از اعلام نتیجه دومین نمونه گیری دوپینگ از حسین ساوه شمشکی، ملی پوش اسکی آلپاین اظهار داشت: موضوع پیش آمده بسیار ناراحت کننده و پیچیده است زیرا ما در نزدیک ترین فاصله به اعزام، تست دوپینگ از ورزشکاران گرفتیم و این تست به آزمایشگاه کلن آلمان فرستاده شد و پاسخ آن نیز منفی بود. به همین خاطر با موضوع پیچیده ای روبه رو هستیم. باید پس از بازگشت به تهران کمیته ای با حضور کارشناسان متخصص در این حوزه تشکیل بدهیم تا موضوع بررسی شود و نتیجه به اطلاع همه برسد.
انتهای پیام/

پژوهشیار