خبر/

سود 10 ثروتمند اول جهان در سال ۲۰۲۱

1400/10/13 - 12:11 - کد خبر: 56819
دلار

نصر: ارزیابی نشریه بلومبرگ نشان می‌دهد، ۱۰ ثروتمند برتر جهان در سال ۲۰۲۱ توانستند صدها میلیارد دلار به دارایی خود اضافه کنند.

به گزارش نصر، بر اساس آخرین رتبه‌بندی فهرست میلیاردرهای بلومبرگ، ۱۰ ثروتمند برتر جهان در سال ۲۰۲۱ در مجموع شاهد افزایش ۴۰۲ میلیارد دلاری ثروت خود بودند.
پیشتاز این افراد ایلان ماسک بنیان‌گذار شرکت خودروسازی تسلای آمریکا بود که در سال ۲۰۲۱ توانست عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کند.  او که از طرفداران پروپاقرص ارزهای مجازی است و در سال جاری توییت‌‌هایش بارها قیمت بیت‌کوین یا دیگر ارزهای مجازی را جابه‌جا کرده بود، در سال‌های قبل به صورت شانه به شانه با جف بزوس، بنیان‌گذار شرکت فروش اینترنتی آمازون  رقابت می‌‌کرد، اما امسال با رشد ارزش سهام تسلا توانست با فاصله زیاد از بزوس جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را تصاحب کند. 
در سال ۲۰۲۱ ثروت ماسک حتی در برهه‌ای از ۳۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت. ماسک سال ۲۰۲۱ را با ثروت ۲۷۷ میلیارد دلاری تمام کرد در واقع در طول یک سال ۱۲۱ میلیارد دلار به دارایی‌‌اش اضافه شد. بر اساس این گزارش، رشد قیمت سهام شرکت تسلا اصلی‌‌ترین دلیل بالا رفتن ثروت ایلان ماسک بود، به گونه‌‌ای که در سال ۲۰۲۱ ارزش سهام شرکت تسلا ۶۰ درصد رشد کرد و ارزش کل این شرکت نیز از یک تریلیون دلار عبور کرد.
دومین فرد ثروتمند جهان در سال گذشته میلادی جف بزوس بود که با وجود همه فراز و نشیب‌‌ها توانست ۵ میلیارد دلار به ثروت خود در سال ۲۰۲۱ اضافه کند و هم اکنون ۱۹۵ میلیارد دلار ثروت دارد. این میلیاردر آمریکایی که به تازگی از همسرش جدا شده امسال مدیریت شرکت آمازون را رها کرد و گفت می‌خواهد وقت بیشتری را صرف بنیاد زمین بزوس و شرکت فضایی بلو اوریجن کند. 
سومین فرد ثروتمند جهان در شرایط کنونی برنارد آرنوی فرانسوی است که ۶۱ میلیارد دلار به ثروتش اضافه شده و مجموع ثروت خود را به ۱۷۶ میلیارد دلار رسانده است. هم اکنون با ۷۲ سال سن ثروتمندترین فرد اروپاست و مالک شرکت ال‌وی‌ام‌اچ است که برندهای لوکس زیادی نظیر لویی‌ ویتون، کریستین دیور و گیونچی را در زیر مجموعه خود دارد. 
بیل گیتس هم اکنون با ۱۳۹ میلیارد دلار ثروت خالص چهارمین ثروتمند حال حاضر جهان به شمار می‌‌رود. البته او طی سال‌های گذشته میلیاردها دلار از ثروت خود را صرف امور خیریه کرده، اما به لطف عملکرد خوب سهام شرکت مایکروسافت هنوز هم یکی از ثروتمندترین افراد جهان به شمار می‌‌رود. بیل گیتس در ۲۰۲۱ و پس از ۲۵ سال زندگی از همسرش ملیندا گیتس جدا شد و بخشی از ثروتش را هم به او اهدا کرد. البته بیل گیتس هم اکنون حداکثر حدود یک درصد سهام مایکروسافت را در اختیار دارد.
جایگاه پنجمین ثروتمند جهان هم به لری پیج، یکی از بنیان‌گذاران شرکت گوگل با ۱۳۰ میلیارد دلار دارایی خالص اختصاص دارد. رشد سهام شرکت آلفابت که مالک گوگل است در سال ۲۰۲۱ باعث شد دارایی پیج ۴۷ میلیارد دلار افزایش یابد.  مارک زاکربرگ، مالک شرکت متا-فیس‌بوک سابق- با ۳۷ سال سن و ۱۲۸ میلیارد دلار دارایی ششمین فرد ثروتمند حال حاضر جهان است. امسال ۲۴ میلیارد دلار به ثروت زاکربرگ اضافه شد و وی هنوز ۱۳ درصد سهام شرکت متا یا همان فیس‌بوک را در اختیار دارد.
 انتهای پیام/

پژوهشیار