معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز خبر داد:

حل مشکل مالکان فاز دو خاوران تبریز

1400/10/12 - 10:34 - کد خبر: 56739
شهرک خاوران

نصر: معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: طبق رایزنی های انجام شده مسئله روند قانونی خود را طی می کند، نمی‌توان دقیق گفت اما در خوشبینانه ترین حالت امیدواریم تا سه ماه آینده موضوع حل شود.

به گزارش نصر، "تورج روشنایی" در گفتگو تلفنی با نصر در رابطه با مشکلات مالکینی که در فاز دو شهرک خاوران قرارداد دارند، گفت: قضیه قرارداد های مالکین فاز دو خاوران تقریبا مسئله ای حل شده است.
وی ادامه داد: باتوجه به اینکه مصوبه بخش باسمنج از سوی وزارت کشور است و برای اینکه مسئله حل شود نیاز است مصوبه از همان مسیر اصلاح شود، اگر چه تصویب این بخش در جای خود قابل بحث است.
وی اضافه کرد: در این موضوع علاوه بر آقای خلیل الهی که بسیار منطقی و با صراحت وارد مسئله شده اند، آقای استاندار و آقای رحمتی نیز در این موضوع بخوبی عمل کرده اند.
وی تاکید کرد: طبق رایزنی های انجام شده مسئله روند قانونی خود را طی می کند، نمی‌توان دقیق گفت اما در خوشبینانه ترین حالت امیدواریم تا سه ماه آینده موضوع حل شود.
وی افزود: خوشبختانه از طرف مسئولین استانی هم مانع خاصی در این موضوع وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: لازم است در این زمینه از تمامی نمایندگان مجلس، به ویژه آقای تاج الدینی به دلیل پیگیری ایشان جهت تصویب قانون مستثنی کردن کلانشهر ها در قالب یک طرحی که همانند تهران بقیه کلانشهر ها در بحث حریم مستثنی شوند، تشکر کنیم.
روشنایی افزود: به احتمال قوی از سوی مجلس شورای اسلامی در این رابطه یک مصوبه قانونی بگیریم تا علاوه بر این مشکلات بطور همه جانبه حل شود.
وی اظهار داشت: با تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی مشکل بخش باسمنج و بخش خسروشاه حل خواهد شد.
انتهای پیام/

پژوهشیار