رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

ماهانه ۴.۲ میلیون قطعه جوجه ریزی در آذربایجان شرقی انجام می‌شود

1400/10/07 - 09:49 - کد خبر: 56455
مرغداری

نصر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این‌که طی دو ماه اخیر جوجه ریزی در استان افزایش داشته است، گفت: ماهانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام می‌شود.

به گزارش نصر، اکبر فتحی عصر دوشنبه در گفت‌وگوی خبری، با بیان اینکه تولید مرغ در استان وضعیت مطلوبی دارد، اظهار کرد: قبلا ماهانه در استان بالغ بر ۳ الی ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام می‌شد که اکنون با ساماندهی واحدهای غیرمجاز مرغداری در استان این جوجه ریزی افزایش یافته است.
وی افزود: با کمک دستگاه‌های ذی ربط و نظارتی عضو قرارگاه امنیت کشاورزی، تولید جوجه در هر متر مربع از ۱۰ به ۱۲ قطعه و با مکانیزه شدن واحدهای مرغداری نیز متوسط تولید برخی از مرغداری‌ها از ۱۰ به ۱۵ قطعه در هر مترمربع رسیده است.
فتحی ادامه داد: روزانه به طور میانگین ۲۵۰ تن مرغ در استان به مصرف خانوارها و صنایع تبدیلی می‌رسد.
وی با اشاره به فعالیت ۱۱ کشتارگاه در استان، گفت: در حال حاضر واردات مرغ نداریم و مازاد بر نیاز استان نیز تولید می‌کنیم که این مازاد تولید به صورت روزانه میانگین ۶۰ تن از طریق شرکت پشتیبانی دام خریداری و ذخیره می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این‌که افزایش جوجه ریزی و ساماندهی مرغداری‌های غیرمجاز در استان تداوم خواهد داشت، افزود: با این روند مشکلی از بابت بازار شب عید مرغ و تخم مرغ نخواهیم داشت.
انتهای پیام/

پژوهشیار