ترکیه یک ماهواره جدید ارتباطی به فضا پرتاب کرد

1400/09/28 - 14:20 - کد خبر: 56075
ماهواره

نصر: ماهواره «ترک‌ست 5B» ترکیه صبح امروز از پایگاه کیپ کاناورال به فضا پرتاب شد.

به گزارش نصر، ماهواره جدید ترکیه «ترک‌ست 5B» ساعت 06:58 به وقت ترکیه با موفقیت از پایگاه کیپ کاناورال در فلوریدا آمریکا به فضا پرتاب شد.
ماهواره ارتباطی ترک‌ست 5B که قدرتمندترین ناوگان ماهواره‌ای ترک‌ست خواهد بود، با موشک فالکون 9 متعلق به شرکت اسپیس ایکس به فضا فرستاده شد.

بالاترین ظرفیت حمل بار ماهواره ترکیه
ترک‌ست 5B در رده ماهواره‌های پربازده با ظرفیت بازدهی حداقل 20 برابر بیشتر از ماهواره های کلاس سرویس ماهواره‌ای ثابت (FSS) قرار دارد.
این ماهواره بالاترین ظرفیت حمل بار در کشور دارای وزن پرتاب 4.5 تن و ظرفیت توان 15 کیلووات است.
 
 
ترک‌ست 5B غیر از ترکیه یک منطقه تحت پوشش گسترده که شامل کل خاورمیانه، کشورهای خلیج، دریای سرخ، مدیترانه، شمال و شرق آفریقا، نیجریه، آفریقای جنوبی و کشورهای همسایه را نیز پوشش خواهد شد.
ظرفیت ماهواره ترک‌ست 5B از ظرفیت تمامی ماهواره‌های کنونی کشور بیشتر بوده و با آغاز بهره برداری از آن ظرفیت ارتباطی کشور 15 برابر افزایش خواهد یافت.
با ظرفیت بالای داده ارائه شده توسط این ماهواره، دسترسی به مکان‌هایی در ترکیه که با زیرساخت‌های زمینی قابل دسترسی نیستند امکان پذیر شده و زیرساخت اینترنتی ایجاد می‌شود.
لازم به ذکر است با پرتاب ترک‌ست 5B به فضا، تعداد ماهواره‌های ارتباطی فعال در ترکیه به 5 عدد و تعداد کل ماهواره‌ها به 8 ماهواره افزایش می‌یابد.
انتهای پیام/

پژوهشیار