اختصاصی نصر/ اظهارات دختر ۱۶ ساله ای در پای میز محاکمه؛

درخواست عفو برای خواهر متهم به قتل برادر / قاتل: به شدت پشیمانم

1400/09/11 - 14:24 - کد خبر: 55160
متهم

نصر: دختر ۱۶ ساله ای که آذر ماه سال گذشته، برادر ۱۲ ساله خود را در شهرستان مراغه به قتل رسانده بود، 10 آذرماه امسال در شعبه اول دادگاه کیفری یک آذربایجان شرقی پای میز محاکمه رفت.

به گزارش نصر، آذرماه سال ۱۳۹۹ بود که رسیدگی به پرونده قتل پسربچه ۱۲ ساله ای در شهرستان مراغه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

راز قتل هولناک برادر به دست خواهرش
عصر ۱۹ آذرماه سال گذشته بود که گزارش مرگ مشکوک پسر ۱۲ ساله ای به کارآگاهان پلیس آگاهی گزارش می شود.
با گزارش این قتل، کارآگاهان سریع تحقیقات گسترده را برای روشن شدن تمام ابعاد ماجرا آغاز می کنند.
کارآگاهان در همان مراحل اولیه تحقیقات خود سراغ خواهر مقتول که با وی در منزل تنها بوده است، می روند.
خواهر مقتول در اظهارات اولیه خود بیان می کند:" من و برادرم در خانه تنها بودیم که دو  نفر با حمله به منزل، شیشه ها را شکسته و تکه های آن را در شکم  برادرم فرو کردند".
با اظهارات این دختر ۱۶ ساله تحقیقات برای بررسی صحت ادعاهای دختر نوجوان آغاز شد؛ اما کارآگاهان در همان مراحل ابتدایی تحقیقات، پی به صحنه سازی جرم و اظهارات دروغین خواهر مقتول می برند. و با بازجویی هایی که از دختر خانواده به عمل می آید، راز قتل هولناک برادر به دست خواهر خود آشکار می شود.

از دو ماه پیش نقشه قتل در سر داشتم
متهم به قتل وقتی مقابل بازپرس پرونده حاضر می شود، پرده از راز قتل برادر خود بر می دارد و اظهار می کند، من از دو ماه پیش نقشه سر به نیست کردن برادرم را کشیده بودم، چرا که همیشه از دست کارهایش عصبانی می شدم و همچنین پدر و مادرم بین من و برادرم تبعیض قائل می شدند؛ من هم دیگر نمی توانستم تحمل کنم و تصمیم داشتم وی را به قتل برسانم.
روز حادثه نیز، با تمام عصبانیت وی را خفه و بعد از بیهوش شدنش، با چاقو ضربات متعددی به شکمش وارد کردم. و برای این که ردی از خود در این جنایت به جا نگذارم، شیشه های اتاق را شکستم تا طوری وانمود شود که شخص سومی مرتکب قتل برادرم شده است.
این گزارش می افزاید، همچنین پلیس فتا با بررسی تلفن همراه متهم اعلام کرد، متهم قبلا در اینترنت در خصوص نحوه ارتکاب قتل جستجو نموده است.

گذشت اولیای دم
بعد از گذشت یک سال از وقوع این قتل دلخراش، جلسه رسیدگی به اتهام دختر نوجوان، امروز در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان به ریاست قاضی "جعفر محمدپور" برگزار شد.
در ابتدای جلسه رسیدگی، قاضی محمدپور از اولیای دم مقتول خواست شکایت خود را مطرح کنند، که ولی دم رضایت خود را مطرح و گذشت از قصاص را از دادگاه خواستار شد.

از قتل برادرم پشیمانم
به منظور شنیدن اظهارات متهم، ریاست دادگاه از متهم خواست در جایگاه دفاع قرار گیرد و دفاعیات خود را به دادگاه مطرح کند.
متهم به قتل رو به قاضی گفت: "وقتی با برادرم دعوا کردم آن قدر عصبانی شدم که کنترل خود را از دست داده و با دستانم وی را خفه کردم و با چاقو ضربات متعددی را که دقیق یادم نیست چند ضربه است، به شکم وی وارد کردم.
و به منظور این که کسی کوچکترین شکی به من نداشته باشد اقدام به صحنه سازی جرم کردم. شیشه های اتاق را شکسته و طوری وانمود کردم که انگار شخص سومی مرتکب قتل برادرم شده است.
اما الان به شدت پشیمان هستم. ای کاش در آن لحظه بر اعصاب خود بیشتر مسلط بودم، در آن صورت الان برادرم زنده بود."
بعد از اظهارات متهم، قاضی از  مشاور اطفال که در جلسه دادگاه حضور داشت؛ خواست تا اظهارات خود را به دادگاه ارائه کند.
در پایان جلسه، قاضی محمد پور از متهم خواست آخرین دفاعیات خود را در رابطه با اتهام وارده به وی، قتل عمد، به دادگاه ارائه کند که متهم تنها به گفتن جمله "من به شدت پشیمان هستم" اکتفا کرد.
بعد از شنیدن اظهارات متهم و ولی دم، قاضی محمدپور دستور ختم جلسه را صادر کرد.
همچنین گزارش نصر حاکی است، رای صادر شده از سوی دادگاه برای متهم پرونده، متعاقبا از طریق آژانس خبری تحلیلی نصر منتشر خواهد شد.
انتهای پیام/

پژوهشیار